Data wydarzenia: 13.07.2018 17:30 - 13.07.2018 21:30
Miejsce wydarzenia: Kościół w Krzeszówku, Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie

Takiej książki jeszcze nie było. A można ją poznać zwiedzając niedostępne i niefotografowane dotąd obiekty, z przewodnikiem, który opowie nam o nieznanych jeszcze odkryciach. Na większość imprez wstęp wolny.


"Krzeszów - Dom Łaski Maryi" to opracowanie o historii krzeszowskiego opactwa - jakiego jeszcze nigdy nie było. Jak przekazują opiekunowie opactwa, książka ta jest wieloletnim owocem pracy. Gromadzi ona potężny zbiór wiedzy spisanej przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Krzeszowa - Krystiana Michalika.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie zaprasza na premierę, która odbędzie się w najbliższy piątek, 13 lipca. Odbędzie się ona w całości pod przewodnictwem autora, a w ramach niej zorganizowany jest następujący...

...plan wydarzeń:Godz. 17:30 (Krzeszówek) - zwiedzanie Starej Plebanii i Kościoła w Krzeszówku. To darmowe zwiedzanie dla chętnych, podczas którego będzie można zobaczyć bardzo ciekawe i dotąd niedostępne, niefotografowane obiekty. Podczas zwiedzania autor przedstawi swoje najnowsze i nigdy dotąd niepublikowane odkrycia dotyczące kompleksu kościelnego w Krzeszówku. Grupa na zwiedzanie zbiera się przed kościołem w Krzeszówku. 

Godz. 18:15 (Krzeszówek) - Uroczysta premiera najnowszej książki "Dom Łaski Maryi" połączona z wykładem o krzeszowskim opactwie. Premiera oraz wykład odbędą się w klimatycznych salach Starej Plebanii w Krzeszówku. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

Godz. 20:00 i godz. 21:30 (Krzeszów) - Nocne Zwiedzanie Opactwa

Zwiedzanie odbędzie się pod przewodnictwem autora. Podczas niego odwiedzimy m.in.tajemnicze klasztorne podziemia, studnie książęcą oraz... (co niespotykane) prawą wieżę bazyliki wraz z zegarem. Bilety na Nocne Zwiedzanie Opactwa dostępne w krzeszowskim Biurze Obsługi oraz przez jego stronę internetową. Cena biletu 35 zł.

Opr. MS
Foto użyczone: Sanktuarium w Krzeszowie