Bielawianin

Oceniono 0 raz(y) 0

Jakies fragmenty, obu torowisk i relikty slupow trakcyjnych powinny zostac iwidocznione, w miejscach ich znalezienia Z tabliczka, o histori, razem z zdjeciem Bo to tez Historia miasta i komunikacji A wyrywanie, czy niszczenie tego, jak i pozbywanie sie, elementow histori miasta, to blad Zwlaszcza ze Walbrzych, chce byc, miastem turystycznym

Stefan

Oceniono 0 raz(y) 0

Było to torowisko kolejowe do magazynów PHS działających w końcu lat 70

Soword of Sodan

Oceniono 0 raz(y) 0

Az strach Pomyśleć co będzie gdy znajdą ZX Spectrum 48+ :)

lllooookk

Oceniono 4 raz(y) 4

szkoda ze niema w tramwajów w Walbrzychu

OJakub

Oceniono 3 raz(y) 3

Prosta sprawa - zmierzyć rozstaw szyn. Tramwaje w Wałbrzychu były tramwajami wąskotorowymi o rozstawie 1000 mm. Tory kolejowe mają standardowo 1435 mm, a w Wałbrzychu węższe rozstawy można było spotkać tylko na kolejkach kopalnianych (zapewne 600 mm lub mniej).

Emeryt

Oceniono 3 raz(y) 1

Pomiędzy ulicą Chrobrego a Kolejową przebiegał tor kolejowy do stacji Wałbrzych Miasto Towarowy. Która usytuowana była z magazynami i rampą kolejową na miejscu tym istniał w latach późniejszych dworzec autobusowy. A szyny dochodziły do obecnej ulicy Wajdy. Na przeciw Browarnej było przejście pod torami takim krótkim tunelem. Natomiast za Wysockiego tory się rozdzielały, a węgiel walał się na ziemi i był ładowany na furmanki. Po likwidacji dworca kolejowego zlikwidowano linię kolejową na której w okolicach pogotowia były dwa przejazdy z zaporami.

Co tu się wyprawia?

Oceniono 2 raz(y) 0

Poważnie chce sie tym zając archeolog??
Jaja sobie robią!
Jeszcze w latach 90 szyny były widoczne a teraz traktują to jako relikt archeo?
Jeszcze niech wezmą się za ich odrestaurowywanie - szkoda słów

Krzychu

Oceniono 1 raz(y) -1

Według mnie to są tory, po których jechał zloty pociąg!

Ciekawa

Oceniono 0 raz(y) 0

Złomiarze zrobią porządek

Adrian

Oceniono 2 raz(y) 2

Sądząc po układzie torowiska to nie tor tramwajowy - a tor kolejowy z idący Wałbrzycha Miasto do Wałbrzycha Dolnego - wtedy nie istniała ul. Kolejowa w takiej formie a tym bardziej Sikorskiego, więc tramwaj nie mógł nią jechać - zastanawia jedynie kształt szyny - podobny do tramwajowej, chociaż być może została taka zastosowana ze względu na skrzyżowanie linii kolejowej z drogą i torowiskiem tramwajowym właśnie.