Data wydarzenia: 03.12.2019 17:00 - 03.12.2019 18:30
Miejsce wydarzenia: Galeria pod Atlantami - centrala Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu

3 grudnia, godz. 17.00 Galeria pod Atlantami w Śródmieściu zaprasza na spotkania z regionem. Zaplanowano spotkanie autorskie Magdaleny Woch, połączone z promocją jej najnowszej książki „Zamek Książ historia i tajemnice”, której współautorem jest Marek Dudziak.

Magdalena Woch kojarzona w regionie z takimi instytucjami jaj Zamek Książ w Wałbrzychu i Fundacja Księżnej Daisy von Pless. Wałbrzyszanka popularyzuje historię naszego zamku oraz osób, których losy były z nim powiązane. Obecnie promuje swoją najnowszą książkę.

Perła Dolnego Śląska i jeden z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Siedziba książąt, dowódców i rozbójników. Budowla, która gościła królów i cesarzy. Miejsce wspaniałych bali i okrutnych zbrodni. Świadek wzrostu i upadku rodu Hochbergów, jednego z najpotężniejszych w Europie. Skrytka skarbów i tajemnic rozbudzających wyobraźnię od pokoleń. W dziejach zamku Książ można znaleźć wszystko, czego po tak okazałej budowli można oczekiwać, a nawet więcej. Niezwykle piękna i ważna geopolityczna lokalizacja sprawiły, że miotały nim burzliwe wichry historii. I choć nie zdołały wzruszyć fundamentów, to na murach, wnętrzach i otoczeniu wywarły niezatarte piętno Oto zebrana po raz pierwszy w jednym miejscu historia Książa. Spisana na podstawie wszystkich zachowanych źródeł, z pełnym bogactwem niezwykłych zdarzeń, zaskakujących odkryć, ale także wciąż nierozwiązanych, pasjonujących zagadek. Historia spisana przez Autorów znających zamek tak dogłębnie, jak mało kto. Historia, która pasjonuje i wciąga, ale także wiele uczy – o przeszłości, o teraźniejszości i o tworzących je ludziach.

Opis dystrybutoraWcześniejsze spotkanie z Magdaleną Woch:
Zamek Książ – co ma wspólnego z romansem Goebbelsa?

Więcej grudniowych imprez w Atlantach? - Grudzień w Alantach z ciekawymi gośćmi i zajęciami cyklicznymi


oprac. ELW
fot. Magdalena Sakowska