Do Wałbrzyskiej Komendy Miejskiej Policji zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o odnalezieniu podczas prac w ogródku działkowym broni krótkiej w kaburze, amunicji oraz dokumentów w języku niemieckim. Policjanci zabezpieczyli wszystko, co zostało znalezione.

34-letni mieszkaniec Jedliny Zdrój podczas prac w ogródku działkowym na terenie Wałbrzycha, ku zaskoczeniu wykopał metalową skrzynkę zawierającą broń palną krótką umieszczoną w kaburze, amunicję oraz dokumenty w języku niemieckim. O swoim znalezisku powiadomił wałbrzyską policję. Na miejsce skierowano nieetatową grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Po dokładnym sprawdzeniu poza znaleziskiem policjanci nic nie ujawnili. Zabezpieczyli przekazane przez mężczyznę przedmioty. Zabezpieczona broń i amunicja zostanie poddana specjalistycznym badaniom w laboratorium KWP we Wrocławiu. Będą sprawdzać, czy kiedykolwiek była używana.

Podobne znaleziska w naszym regionie wciąż nie są rzadkie, mimo że od wojny minęły dekady. Ukryta broń i amunicja, a także wiele innych przedmiotów, najczęściej znajdowana jest podczas prac remontowych strychów, w piwnicach, ogrodach i podczas ziemnych prac budowlanych.