Dopiero co była gimnazjum, potem na powrót podstawówką... a wedle wczorajszej, 29 maja, decyzji Rady Miejskiej - Zespołem Szkolno-Przedszkolnym.

Szkoła przy ul. Limanowskiego 12 nie jedną zmianę w ciągu wieku swojego istnienia już przeszła, ale tylu nowości w tak krótkim czasie chyba tu jeszcze nie było.

Podczas ostatniej sesji na wniosek biura edukacji i wychowania w szkole utworzono Przedszkole Samorządowe nr 5. - Jest ono przewidziane na trzy oddziały przedszkolne, czyli dla łącznie 75 dzieci - informuje Joanna Dobrowolska, kierownik biura.
Koszt remontu i adaptacji sal szkolnych na potrzeby przedszkola określono na 420 tys. zł. Natomiast roczny koszt utrzymania przedszkola miejskiego takiej wielkości określono na ok. milion zł.

Kolejna uchwała dotycząca śródmiejskiej szkoły dotyczyła zamiaru połączenia założonego właśnie Przedszkola Samorządowego Nr 5 w Wałbrzychu przy ul. Limanowskiego 12 z mieszczącą się w tym samym budynku Publiczną Szkołą Podstawową Nr 1 w Wałbrzychu. Ostatecznie zatem te dwie placówki stworzą Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5.


Czytaj też o miejskich przedszkolach:
BĘDZIE WIĘCEJ MIEJSC W PRZEDSZKOLACH GMINY
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 3 NA STARYM ZDROJU JUŻ DZIAŁA (FOTO)
SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NA SOBIĘCINIE JUŻ OTWARTE [FOTO]
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA PODZAMCZU (ZDJĘCIA)
MNIEJ DZIECI W WAŁBRZYSKICH SZKOŁACH
WAŁBRZYCH CHCE ZADBAĆ O MALUCHY
ŻŁOBEK NA HETMAŃSKIEJ - KIEDY I DLA KOGO BEZPŁATNY?
DRUGI ŻŁOBEK NA PODZAMCZU JUŻ OTWARTY
CZTERY NOWE ŻŁOBKI, A BĘDZIE WIĘCEJ
PIASKOWA GÓRA: PASOWANIE, CHEERLEADERKI I LODOWISKO (FOTO)
Elżbieta Węgrzyn