Data wydarzenia: 15.09.2020 18:00 - 15.09.2020 20:00
Miejsce wydarzenia: Stara Kopalnia

Jak młodzi wałbrzyszanie zapamiętali czas pandemii? Opowiedzą nam o tym sami, przyjdźmy do Starej Kopalni i zobaczmy.


Zapraszamy na spektakl „Czas, który się zatrzymał…” w ramach projektu pod tym samym tytułem realizowanego przez Fundację Via Salutis. Spektakl odbędzie się w Starej Kopalni w Klubie Muzycznym Montownia 15.09.2020 r. o godz. 18.00.

Stworzony przez młodzież z grupy teatralnej "Bez Antraktu" jest opowieścią osobistą o czasie pandemii widziany oczami młodego człowieka. Jest przestrzenią do nazwania emocji, uczuć, zwerbalizowania myśli, refleksji - po spektaklu widzowie zostaną zaproszeni do kawiarenki dyskusyjnej.

Epidemia mocno skierowała naszą uwagę na ludzi starszych, pytanie jednak - czy świat "nie zgubił" ludzi młodych? Projekt "Czas, który się zatrzymał..." dotyczy młodzieży w tym dziwnym i nie do końca dającym się zdefiniować czasie.

- Chcemy uwrażliwić mieszkańców Wałbrzycha na sytuację młodych osób dotkniętych obostrzeniami pandemii, opowiedzieć, czym był czas "który się zatrzymał" i podjąć dyskusję na temat wrażliwości i potrzeb młodego człowieka, w świecie, który na te potrzeby nie odpowiedział.
Do realizacji projektu zaprosiliśmy młodzież II Liceum Ogólnokształcącego, członków grupy teatralnej Bez Antraktu. Są to osoby młode, poszukujące odpowiedzi dotyczących sensu, celu, przyszłości - mówi Alicja Przepiórska-Ułaszewska z Fundacji Via Salutis.

W ramach projektu w wakacje odbywały się warsztaty otwierające, warsztaty bezpieczeństwa emocjonalnego i warsztaty kreatywne, po to, by przygotować spektakl i zaprosić we wrześniu wałbrzyszan do kawiarenki dyskusyjnej. Warsztaty prowadzone przez Janinę Chochłakiewicz, opiekunkę Koła Teatralnego Bez Antraktu i nauczycielkę II LO oraz Alicję Przepiórską-Ułaszewską z Fundacji Via Salutis odbywały się w gościnnych progach Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu.

Projekt pn. "Czas, który się zatrzymał …" jest realizowany przez Fundację Via Salutis w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020"
.Opr. MS
Foto: Elżbieta Węgrzyn