Data wydarzenia: 15.09.2018 10:00 - 29.09.2018 12:00
Miejsce wydarzenia: Multimedialna Filia Biblioteczna - dzielnica Podzamcze

We wrześniu w Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu „Wałbrzyskie Wróbelki” rozpoczynają kolejny sezon nauki śpiewu i zabawy przy akompaniamencie Małgorzaty Wiłkomirskiej. Na nowych uczestników muzycznych spotkań czekają zajęcia 15, 22 i 29 września, o godz. 10.00. To dobry moment by zapisać swoje dziecko.

Wałbrzyskie Wróbelki to chór dziecięcy prowadzony przez Małgorzatę Wiłkomirską, działający od lutego 2015 r. przy Multimedialnej Filii Bibliotecznej w dzielnicy Podzamcze. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00.Przypominamy, że „Wróbelkiem” może zostać każde dziecko w wieku od 5 do 10 lat. Nie potrzebne jest żadne przygotowanie muzyczne, jedynie chęć do śpiewu i zabawy. W szeregi „Wróbelków” można wstąpić w każdej chwili, wystarczy przyjść do biblioteki w sobotni poranek i dołączyć do grupy dzieci uczestniczących w zajęciach. Nauka śpiewu połączona jest z zabawą i tańcem przy akompaniamencie muzycznym.

Swoje umiejętności dzieci uroczyście prezentują podczas rozmaitych imprez bibliotecznych. Do tej pory chórek wystąpił w takich wydarzeniach, jak: koncert dla czytelników biblioteki (listopad 2015), gala z okazji 70-lecia wałbrzyskich bibliotek publicznych (grudzień 2015), zakończenie sezonu spotkań z Józefem Wiłkomirskim pod hasłem Rozmowy z Mistrzem (czerwiec 2016) oraz Kolędowanie w Bibliotece (grudzień 2016), festyn podsumowujący dolnośląską 15. akcję czytelniczą "Z książką na walizkach" (czerwiec 2018), koncert dla czytelników biblioteki (czerwiec 2018).

Każde dziecko uczęszczające na zajęcia dostaje firmową „wróbelkową” koszulkę, w której występuje na uroczystościach.

Czytaj też:
WRÓBELKI I GRAJĄCE BRZDĄCE Z MAESTRO
WRÓBELKI ŚPIEWAŁY, BRZDĄCE GRAŁY
NA PODZAMCZU KOLĘDOWALI DUZI I MALI (FOTO)
ZAPISZ POCIECHĘ DO WRÓBELKÓWoprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn