Data wydarzenia: 22.03.2019 11:00 - 26.04.2019 15:00
Miejsce wydarzenia: Szkoły wymienione w tekście

Już w połowie marca rozpoczęły się dni otwarte w wałbrzyskich liceach. W tym roku szkoły czekają i na uczniów gimnazjów i na ósmoklasistów z podstawówek. Jednak w kolejnych tygodniach wiosny również nie zabraknie atrakcji w liceach i technikach.


Liceum Sióstr Niepokalanek

Dni otwarte - 22 III, 13 IV, 11 V pod hasłem "Jak uczyć się szybko i skutecznie?". Podczas dni będą przedstawione dodatkowe zajęcia edukacyjne z neurodydaktyki w klasach pierwszych. Start o 11.00.

Czasami uczysz się, a jednak nie widzisz efektów? Spędzasz godziny nad książkami, a dostajesz ocenę ze sprawdzianu jakbyś nic nie robił? Na tych zajęciach poznasz m.in. techniki i sposoby efektywnego uczenia się, zrozumiesz jak uczy się twój mózg i co sprzyja temu procesowi, a poznane techniki wykorzystasz w praktyce podczas nauki w naszym liceum i przekonasz się, że nauka wcale nie musi być nudna! Do czteroletniego liceum przyjmujemy również chłopców.
I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w I LO w Wałbrzychu 23.03.2019 r. - gimnazjalistów na godz. 9.30, a ósmoklasistów na godz. 11.30. Będzie to doskonała okazja do poznania szkoły i jej bogatej oferty edukacyjnej podczas bezpośrednich rozmów z uczniami i nauczycielami związanymi z poszczególnymi profilami:

- humanistycznym (z edukacją prawną, multimedialną i artystyczną),
- matematyczno-fizycznym (z informatyką),
- biologiczno-chemicznym (z ekologią i edukacją zdrowotną)
- dwujęzycznym (z maturą polską)
- dwujęzycznym (z maturą międzynarodowa).
Poczujecie klimat szkoły, która kształci, inspiruje i przede wszystkim daje wybór.

II LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w II LO 6.04.2019 r. o godz. 10.00! Będzie to okazja na poznanie szkoły, jej oferty dydaktycznej oraz licznych zajęć pozalekcyjnych!III LO

Zapraszamy 30 marca na Drzwi Otwarte!
Tego dnia szkoła jest dla kandydatów.Liceum zaprasza: Otwieramy III Liceum dla kandydatów!

To wyjątkowy rok. Po raz ostatni absolwenci szkół gimnazjalnych pójdą do liceum, a szkół podstawowych po raz pierwszy. Od prawie dwu miesięcy w szkołach podstawowych odbywają się spotkania z przedstawicielami liceów i zespołów szkół, targi edukacyjne i prelekcje. Niewątpliwie mogą one stanowić pomoc w wyborze szkoły, jednak najlepiej samemu odwiedzić placówkę, którą ty lub twoje dziecko jesteście zainteresowani.

30 marca o 11.00 III Liceum Ogólnokształcące otworzy swoje podwoje dla kandydatów. Tego dnia przyszli licealiści będą mogli poznać szkołę od środka. Po spotkaniu z dyrektorem liceum dr. Waldemarem Sęczykiem będzie okazja przejść się po szkole, rozejrzeć, wziąć udział w przygotowanych zajęciach, wykładach czy warsztatach. Będzie okazja do szukania skarbów podczas gry językowej zorganizowanej przez anglistów. Miłośnicy królowej nauk będą mogli odwiedzić matematyczną „krainę przekształceń”. Dla humanistów zostaną przygotowane zabawy literacko-językowe oraz warsztaty poprawnej wymowy, które pomogą w kształceniu głosu jak i dykcji.

Interesujesz się dobrym kinem? Wartościowymi dziełami filmowymi? Musimy cię tym razem zasmucić, na wykładzie filmoznawczym nie dowiesz się niczego o artyzmie i kunszcie, bowiem prowadzący szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego zabiorą cię w podróż po najgorszych filmach świata. Przyjdź, a zobaczysz jak najgorsze koszmary ekranu stały się dziełami kultowymi, znanymi na cały świat. A potem zabij niesmak po obejrzanych katastrofach kinematograficznych i zapoznaj się animacjami światowej klasy podczas kolejnej prelekcji.

Również dla przyrodników mamy ciekawe propozycje. Dzięki warsztatom biologiczno-chemicznym wejdziesz w magiczny świat doświadczeń i eksperymentów.

Nie samą wiedzą jednak człowiek żyje. Było coś dla ducha, to i czas na ciało. Nauczyciele wychowania fizycznego sprawią, ze wycieczka do liceum zamieni się w prawdziwą wyprawę. Wszystko za sprawą tabaty – czterominutowego treningu metabolicznego. Spalaj tłuszcz, wakacje już za 3 miesiące! A potem rusz prosto do szkolnej strzelnicy i sprawdź, czy masz szansę zostać snajperem.

Jeśli jednak bardziej czujesz się artystą, posłuchaj szkolnego chóru „Cantica”, laureatów szkolnego konkursu „Mam Talent” występujących wraz z naszym umuzykalnionym nauczycielem geografii – Danielem Guzikiem.

A przede wszystkim przyjdź nas poznać. Porozmawiaj ze swoimi starszymi kolegami. Poznaj mocne i słabe strony III Liceum Ogólnokształcącego. Oczywiście tych pierwszych jest dużo więcej, ale o tym przekonaj się już na własne oczy.IV LO
Szkoła na dzień otwarty zaprasza 6 kwietnia 2019 o godz. 11.00, egzaminy sprawnościowe 24 maja 2019 o godz. 14.00.

Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" zaprasza na dni otwarte 25 i 26 kwietnia.


Technikum TEB Edukacja Wałbrzych

Za nami pierwszy dzień otwarty tej szkoły, który odbył się 15 marca. Na kolejny dzień otwarty technikum TEB Edukacja Wałbrzych zaprasza przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów, a także ich rodziców 17 maja 2019 od godz. 14 - 17. 

Czytaj też:
WAŁBRZYCH: WIEDZIELIŚCIE, ŻE W PDT DZIAŁA TECHNIKUM? (FOTO)


Opr. MS
Foto użyczone: I LO i II LO, ELW (III LO)