W sobotę, 25 listopada, w nocy zakończył się I wałbrzyski Hackaton Software. Oto wyniki rywalizacji. W ramach Hackatonu stworzono m.in. inteligentny program do informowania o naszym mieście.

Podsumowanie Hackathonu, zajęte miejsca:

1. DevEffect - stworzyli sztuczną inteligencję - bota do informowania wszystkich na interesujące zagadnienia dotyczące Wałbrzycha, bez potrzeby instalowania aplikacji w sposób jak najszybszy i najprostszy, aby trafić do szerszego grona odbiorców. Bot potrafi odpowiedzieć na każde pytanie, np. gdzie wyrobić dowód osobisty. Dzięki współpracy z zespołem DevEffects projekt nabrał dużo wartości. Projekt ma być dalej rozwijany.

2. Drugą lokatę zajęła aplikacja do wspomagania adopcji i opieki nad zwierzętami.

3. Hakatońskie kozaki - aplikacja - przewodnikiem po Wałbrzychu, wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość i zawierająca elementy gry miejskiej, która ma za zadanie zachęcać użytkowników do zwiedzania mniej znanych części Wałbrzycha

4. Świeżaki v3 - stworzyli aplikację, która zajmowała się analizą baz i zbiorów danych Swiezaki v3. 

5. DevEffects - zrobili przeglądarkową wersję sztucznej inteligencji - bota na Messengerze, która odpowiada na pytania o Wałbrzychu dla osób, które nie korzystają z Messengera, współpracowali (supportowali) i testowali aplikację dla DevEffect.

6. DANAI Energetyk - gra o bezpieczeństwie, w której można wcielić się w rolę ratownika medycznego i przeprowadzać akcję ratunkową od przyjęcia zgłoszenia w dyspozytorni do odwiezienia pacjenta w bezpieczne miejsce, np. szpital. Pomiędzy jest etap zręcznościowy i quiz z pytaniami z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Celem jest ratowanie człowieka.

Wyróżnienia otrzymali:
Syndrom Gorszego Programisty - wyróżnienie za niespotykaną jakość prac graficznych - ze względu na bardzo młody wiek członków zespołu.

The New Day - jedni z najmłodszych uczestników za stworzenie aplikacji Muflon w środowisku Unity, z którego korzystali po raz pierwszy na wałbrzyskim Hackathonie.


Dodatkowe wyróżnienie za pracę otrzymał opiekun Daniel Piotrowski, który wsparł m.in. zespół The New Day w stworzeniu aplikacji. Zdaniem mentorów wykazał się ogromnym ciepłem i zaangażowaniem w pomoc wielu osobom - zarówno merytorycznie jak i mentalnie.

Zespół Kr3atywni otrzymał od p. Anny Żabskiej zapewnienie nawiązania współpracy ze Starą Kopalnią.

fot. Magdalena Sakowska