Może ktoś myśli, że żadnych wakacji dla dzieci w miejskich instytucjach w tym roku nie będzie z powodu pandemii? Ten ktoś jest w błędzie i powiedzcie mu to. Oto oferta zajęć wakacyjnych dla dzieci w Wałbrzychu, Szczawnie-Zdroju i Boguszowie-Gorcach.


Bo wakacje w Wałbrzychu będą - będzie tylko trochę więcej "papierologii". Kto już od poniedziałku 29 czerwca zaprasza dzieci i na co?

Wałbrzyski Ośrodek Kultury


„Wakaaaaacje! Znowu są wakaaaaacje!” –  śpiewał kiedyś kabaret OT.TO I mimo, że niemal straciliśmy nadzieję na normalność, to bardzo czekaliśmy na wakacyjne spotkanie z dziećmi, choć musimy je zorganizować  w nieco innej formie. 29 czerwca ruszamy z Wakacyjnymi Warsztatami Artystycznymi. Przez dwa miesiące będziemy szaleć, tworzyć i bawić się.

Gdzie?
W WOK na terenie Starej Kopalni

Kiedy?
Od 29.06 do 28.08.2020, godz. 9.00 – 14.00

Kto?
Dzieci w wieku 7-13 lat

Za ile?
100 zł za tydzień

Program?
Warsztaty artystyczne  i edukacyjne, gry, zabawy, basen.

 
Ramowy program dnia:

9.00-9.30 - zbiórka,

9.30-11.30 - warsztaty,

11.30-12.00 – II śniadanie (we własnym zakresie),

12.00 – 13.30 – gry i zabawy podwórkowe,

13.30-14.00 – odbiór dzieci

(w przypadku basenu  program w godz. 9.30 – 13.30 ulegnie zmianie).

Nie zastanawiajcie się długo. Spędźmy razem ten błogi czas. Uwaga! Liczba miejsc (mocno!) ograniczona, a zapisy tylko przez nasz formularz, tutaj:

https://forms.gle/buhriau67rAQrhzf7

Rodzice! Koniecznie wypełnijcie dokumenty: (link do oświadczeń itp.)

Informacje: justyna@wok.walbrzych.pl lub 793 800 362. Na stronie WOK-u znajdziemy oświadczenie związane z Covid-19, wytyczne uczestnictwa w zajęciach w okresie pandemii oraz regulamin wakacyjnych warsztatów.


Teatr Lalki i Aktora

TLiA wraz z Fundacją t: nie zamknął jeszcze naboru do programu "Lato w teatrze", czyli bezpłatnych, letnich warsztatów pod nazwą "Poza horyzont" w dniach
29.06-11.07. To bezpłatne warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 8-12 lat. Przez dwa wakacyjne tygodnie uczestnicy spotkają się w świecie wirtualnym – online oraz realnym, w Teatrze Lalki i Aktora. Pod opieką pedagogów i artystów z różnych dziedzin będą pracować na zajęciach teatralnych, tekstowych, ruchowych, dźwiękowych, plastycznych, multimedialnych i sensorycznych.

To performatywna mozaika, na którą składają się dźwięki, obrazy, emocje, zapachy, wyobrażenia. Do jej ułożenia zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat. Zainspirujemy się marzycielami i odkrywcami. Razem z nimi wyruszymy w artystyczną podróż poza horyzont: znanego nam świata i sztuki. Rzeczywistość naszych marzeń nie jest jakąś odległą perspektywą, ale zaczyna się tu i teraz. A my stawiamy pierwszy krok w jej kierunku.

W twórczym działaniu damy wyraz dziecięcemu spojrzeniu na rzeczywistość i zmienimy ją, zgodnie z naszą intuicją, wrażliwością, potrzebami. Od nowa wymyślimy zasady, instytucje i relacje między ludźmi. Zaplanujemy czas, by móc skupić się na tym, co naprawdę ważne. I miejsce, które będzie przyjazne dla jego mieszkańców. Stworzymy niezwykły dziecięcy świat – wizję naszej wymarzonej przyszłości.
Zebrane historie, emocje, artefakty potraktujemy jako tworzywo dla naszej wyobraźni, ułożymy własną opowieść. Będziemy dokonywać eksperymentów i tworzyć zupełnie nowe formy. Bo teatr też wymyślimy na nowo! Stworzymy przedstawienie, jakiego jeszcze nie zrobił nikt. Odmienne osobowości, wrażliwości, doświadczenia, marzenia i pragnienia ułożymy w barwną mozaikę – fantazję, przekraczającą horyzonty.

Koncepcja merytoryczna i prowadzenie warsztatów:
Marta Kurowska, Robert Maniak, Filip Niżyński, Karolina Sobolewska
Organizatorzy: Fundacja T:, Teatr Lalki i Aktora, Park Wielokulturowy Stara Kopalnia


"Lato w teatrze"
to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Więcej informacji na temat warsztatów „Poza horyzont” na stronie i profilu Teatru Lalki i Aktora.

Muzeum Porcelany

Jak zawsze o tej porze roku przygotowaliśmy dla Państwa ofertę wakacyjnych warsztatów kreatywnych, na które zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież.

Jeśli Twoje dziecko chciałoby przez chwilę zamienić się w najprawdziwszego artystę i w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Porcelany (choć nie tylko, bo podczas tegorocznej edycji zaplanowaliśmy również zajęcia plenerowe w muzealnym ogrodzie) stworzyć własne dzieło sztuki, nasza oferta jest właśnie dla Ciebie!

Gwarantujemy świetną zabawę dla Twojej pociechy! W trakcie warsztatów staramy się pokazać naszym uczestnikom, że każde dziecko, niezależnie od ocen z plastyki, może odkryć w sobie pokłady kreatywności i artystyczne zdolności.

Zajęcia odbywać się będą przez cały lipiec i sierpień, w grupach 5- osobowych,

w dwóch blokach godzinowych: 10.00 -12.00 i 13.00- 15.00. Koszt uczestnictwa w warsztatach muzeum wynosi od 10 do 15 zł.

Szczegóły i zapisy:

74 / 664 60 30

74 / 664 60 31.


OSK Podzamcze


W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną zajęcia dla dzieci podczas tegorocznych wakacji organizowane będą w zmienionej formie. Uczestników zajęć obowiązywać będą zaostrzone rygory sanitarne. Zorganizowane będą cztery turnusy. W każdym turnusie uczestniczyć może maksymalnie 15 dzieci. Zapisy dzieci na zajęcia przyjmowane są od 23 czerwca od godz. 8:00.

Turnusy odbędą się w okresach:

  • od 1 lipca do 17 lipca
  • od 20 lipca do 31 lipca
  • od 3 sierpnia do 14 sierpnia
  • od 18 do 31 sierpnia


Dziecko zapisywane będzie na jeden dowolny turnus w momencie złożenia przez rodzica lub opiekuna wszystkich wypełnionych i podpisanych oświadczeń. Przy zapisaniu dziecka na dany turnus obowiązuje kolejność chronologiczna. W przypadku wolnych miejsc dziecko może być zapisane również na inny turnus.

Szczegółowe informacje uwzględnione zostały w regulaminie zajęć stworzonych specjalnie na ten rok. Formularze obowiązujących aktualnie oświadczeń należy wypełnić i dostarczyć do OSK celem dokonania zapisu dziecka na bezpłatne zajęcia wakacyjne. Szczegóły na stronie OSK Podzamcze.


OSiR Boguszów-Gorce

Już od przyszłego tygodnia OSiR zaprasza do udziału w akcji Wakacje 2020 z OSiR w Boguszowie-Gorcach. W tym roku planowane są zajęcia na trzech obiektach, na trzech dzielnicach jednocześnie przez 3 dni w tygodniu. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów OSiR oraz nauczycieli wychowania fizycznego z boguszowskich szkół.

Dodatkowo w każdym piątek odbędą się treningi piłki nożnej w formie m.in. rozgrywek – co tydzień widzimy się na innym obiekcie – 3 lipca widzimy się na stadionie przy ul. Olimpijskiej.

Dodatkowo ULKS Jastrząb zaprasza na treningi w tenisie stołowym. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek lipca na od godz. 17.00 na hali sportowej przy ul Waryńskiego. Na rozgrywki piłkarskie w ramach “Nocnego Grania” w każdą środę i piątek od godz. 17.00 zaprasza animator ORLIKA.

UWAGA - ze względu na obowiązujące zasady epidemiologiczne, tegoroczne Wakacje z OSiRem w trochę innej odsłonie. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zajęć oraz zasadami ich organizacji.

Zajęcia są bezpłatne, liczba miejsc ograniczone - konieczne wcześniejsze zapisy.
Biblioteka Miejska im. T. Boya-Żeleńskiego w Szczawnie-Zdroju

Ruszamy z zajęciami wakacyjnymi i już w poniedziałek 29 czerwca na dzieci będą czekać liczne gry i zabawy literackie, warsztaty plastyczne, prezentacje multimedialne, projekcje filmów, głośne czytanie bajek, a na koniec wakacji z karuzelą bajek w bibliotece - niespodzianka, ruszymy w teren w poszukiwaniu wioski Smerfów! 29 czerwca - 10 lipca, godz. 10.00 - 13.00. Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia bezpłatne.

Opr. MS, ELW

Foto: ilustracyjne