Kilkadziesiąt propozycji stałych zajęć. Bogata oferta WOK na jesień i zimę ruszyła, nabór trwa. Wciąż można się zapisać i rozwinąć swój talent, wesprzeć fachową wiedzą swoje zainteresowania. Oto szczegóły.

O propozycjach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury piszemy regularnie (Ruszają zajęcia stałe w WOK: Czego chcesz się nauczyć? ), a jego tegoroczna oferta jest wyjątkowo szeroka. Od kursów tańca, nauki gry na instrumentach po warsztaty teatralne, fotograficzne czy kurs szycia na maszynie! Oferta zajęć w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury to kilkadziesiąt propozycji dla mieszkańców Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej w każdym wieku. Zapisy trwają na stronie ośrodka pod adresem wok.walbrzych.pl.

Warsztaty i kursy organizowane są pod wspólnym hasłem Wałbrzyskiej Szkoły Talentów.

- To nic innego, jak szereg różnorodnych zajęć, zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców regionu. W swojej ofercie mamy około pięćdziesięciu propozycji różnych zajęć. Od zajęć tanecznych, po zajęcia plastyczne, zajęcia nauki języka angielskiego czy nauki gry na instrumentach – wylicza Justyna Drapała z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Część zajęć już wystartowała, ale nabór wciąż trwa. Wśród bogatej oferty ośrodka są propozycje dla osób w każdym wieku, już od przedszkolaków począwszy.

- Czekamy na otwarcie zajęć teatralnych, będą zajęcia teatralno-lalkarskie, teatralno-improwizacyjne, które poprowadzi Paweł Kuźma aktor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Młodzież zapraszamy na zajęcia taneczne, zarówno w siedzibie ośrodka na Piaskowej Górze, jak i w Starej Kopalni. Zajęcia prowadzi Ewelina Pochel, świetna tancerka i świetny instruktor – zachęca Drapała.

Zajęcia organizowane są popołudniami, zazwyczaj w godzinach od szesnastej do dwudziestej. Część odbywa się tylko w siedzibie ośrodka na Piaskowej Górze, część tylko w Starej Kopalni. WOK zaprasza także na Podzamcze, gdzie przy Przedszkolu Samorządowym numer 8 odbywają się zajęcia gry na instrumentach. Tam prowadzone są kursy gry na pianinie i skrzypcach.

Zapisy prowadzone są na stronie internetowej wok.walbrzych.pl. Spotkania odbywają się w kameralnych grupach, najczęściej do piętnastu osób. - Prosimy o wejście na stronę wok.walbrzych.pl w zakładkę „zajęcia”, tam znajduje się wykaz wszystkich zajęć, które mamy w ofercie. Jest także informacja o tym, które zajęcia już ruszyły, a na które trwa jeszcze nabór. To tam można uzupełnić formularz zapisu, gdy ruszają zajęcia wysyłamy informację z zaproszeniem na spotkania – wyjaśnia Drapała.

W ofercie ośrodka poza wspomnianymi już warsztatami teatralno-lalkarskimi, plastycznymi czy nauką gry na instrumentach są także kursy języka angielskiego czy warsztaty szycia na maszynie.

- Warsztaty szycia na maszynie to propozycja dla dzieci od ośmiu do dwunastu lat. Będą maszyny do dyspozycji. Nie trzeba mieć swojej. Warsztaty są na poziomie podstawowym – dodaje Justyna Drapała. Kolejne propozycje to między innymi warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych.

Dla każdego coś interesującego.

Polecamy: