Data wydarzenia: 09.07.2020 11:00 - 23.07.2020 15:00
Miejsce wydarzenia: Nowe Miasto - przy stadnionie

Propozycja dla mieszkańców trzech wałbrzyskich dzielnic, którzy chcą poznać ptaki swojej najbliższej okolicy, a także spędzić czas pożytecznie i twórczo. Do wspólnej aktywności zaprasza O Kultura, Akcja Rewitalizacja i takie osobowości jak Krzysztof Żarkowski, Robert Bajek, filharmonicy Filharmonii Sudeckiej i lokalni artyści plastycy.

- Złożyliśmy trzy wnioski i uzyskaliśmy dofinansowanie na trzy działania w dzielnicach objętych rewitalizacją: Nowe Miasto, Sobięcin i Podgórze. Nasze działania kierujemy do dzieci i młodzieży spędzającej czas wakacji na zajęciach w świetlicach, ale mogą też do działań dołączyć wszyscy zainteresowaniOczywiście przy zachowaniu obowiązujących reguł sanitarnych - mówi Piotr Jonek z zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Działań Artystycznych i Społecznych O! Kultura.

Lipcowe propozycje na wakacje dotyczą Nowego Miasta, w kolejne czwartki lipca 9, 16 i 23 zaplanowano spotkania przy stadionie na Nowym Mieście od strony ulicy Żwirki i Wigury. Tematem ich będą ptaki - PTAKI NA MOIM PODWÓRKU. Projekt Ptaki na moim podwórku to wakacyjne warsztaty plastyczno-muzyczne, prezentacje, spacery, opowieści i porady przyrodnicze, malowanie ptaków na tymczasowym muralu podwórkowym oraz koncert tria FANABERIA - muzyków Filharmonii Sudeckiej.Pierwsze spotkanie

W najbliższy czwartek, 9 lipca o godzinie 11 organizatorzy zapraszają na spotkanie z Krzysztofem Żarkowskim, który opowie o ptakach żyjących w mieście, w naszym Wałbrzychu. Dzięki przyrodnikowi będzie można poznać kilka gatunków ptaków, które możemy codziennie spotkać wychodząc z domu.
- Z Krzysztofem Żarkowskim wybierzemy się do pobliskiego Parku Sobieskiego i spróbujemy dostrzec to co on. Posłuchamy jego opowieści o zwyczajach ptasich, ciekawostkach z życia podniebnych mieszkańców Wałbrzycha. Spróbujemy popatrzeć na ptaki jak na sąsiadów. Poznać i polubić. Spacer po parku potrwa około 2 godzin. Prosimy o przybycie na miejsce respektując obowiązujące zasady pandemii: odległości między uczestnikami oraz zakrywanie ust i nosa maseczką - wyjaśniają organizatorzy. Zapraszani są szczególnie gorąco młodzi mieszkańcy naszego miasta z opiekunami.


Kolejne dzielnice wkrótce

- W sierpniu i wrześniu przeniesiemy się do innych rewitalizowanych dzielnic - kolejno na Sobięcin i na Podgórze - i tam również zaproponujemy opowieści i porady przyrodnicze pana Krzysztofa Żarkowskiego i Roberta Bajka z Fundacji Dzika Nadzieja, a także koncerty i wspólne tworzenie. Plany na kolejne miesiące są już niemal dopięte - zaznacza Jonek. 

“Zadanie finansowane z budżetu Gminy Wałbrzych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego na terenie miasta Wałbrzycha i na rzecz jego mieszkańców z zakresu wspierania działań aktywizacji i rozwoju społeczności lokalnej”.

zdjęcie ilustracyjne Elżbieta Węgrzyn