Szkoły średnie rekrutują absolwentów ósmych klas i zachęcają do wstępowania w swoje progi za pomocą sieci. III LO w Wałbrzychu jako pierwsze przygotowało "Dzień otwarty" nie tylko on-line. Co proponują wałbrzyskie szkoły średnie?

W najbliższy wtorek, 8 czerwca 2021 roku III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas ósmych szkoły podstawowej na "Drzwi otwarte". - W tym dniu, w godzinach od 12:00 do 16:00, przybyli goście będą mieli okazję pod przewodnictwem naszych uczniów pozwiedzać budynek szkoły, porozmawiać z jej uczniami i nauczycielami i "poczuć klimat" III LO. Serdecznie zapraszamy! - zachęca Michał Cetera, nauczyciel "różowego" LO. 

O ofercie edukacyjnej wałbrzyskich szkół i nowościach czekających na ósmoklasistów pisaliśmy - Wałbrzyskie szkoły średnie: Pomysłowe zaproszenia [FILMY]


Co nowego?


Prywatne Liceum Sióstr Niepokalanek

Chcesz by Twoje życie nabrało kolorów, sensu i wiatru w skrzydła? Daj się ponieść sztuce. W niepokalańskiej szkole czas na przygodę. To doświadczenie już zawsze pozostanie w Tobie, czyniąc je wyjątkowym.
Jeśli chcesz nauczyć się pisać artykuł, reportaż, wiersz, a nawet książkę – to właśnie ten moment. Zajęcia poprowadzi doświadczona literatka, dyrektor domu pracy twórczej w Bukowcu Agata Patralska-Obarewicz – absolwentka naszej szkoły, która właśnie w liceum rozpoczęła swoją wielka przygodę z pisarstwem. Na zajęciach nie tylko nauczysz się zrozumieć, jak używać słów, ale poznasz również niezwykłych ludzi, którzy będą zapraszani na cykliczne spotkania.
Jeśli będziesz chciał nauczyć się malować, szkicować, pisać ikony, absolwentka lwowskiej akademii, artystka z dokonaniami, wprowadzi Cię w świat, który nie tylko będzie sposobem na wolny czas, ale sprawi, że zrozumiesz jak niewielkie jest nasze życie bez sztuki.
I w końcu teatr. Zajęcia teatralne, ruch, praca nad ciałem, warsztaty i gra na scenie będzie pięknym podsumowaniem artystycznych drzwi do naszej szkoły. Ze wszystkich zajęć otrzymasz odpowiedni dyplom.


ZS nr 7 w Wałbrzychu
oprac. ELW