27 listopada 2018 roku w Starej Kopalni uczniowie wałbrzyskich szkół oraz studenci PWSZ i Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu odebrali z rąk prezydenta Romana Szełemeja listy gratulacyjne za wyróżniające wyniki w nauce.

58 uczniów wałbrzyskich szkół i 18 studentów otrzymało z rąk prezydenta Romana Szełemeja listy gratulacyjne. Stypendia prezydenta Wałbrzycha dla młodzieży z najlepszymi wynikami w nauce przyznawane są od 2001 roku, tym roku po raz pierwszy otrzymali też uczniowie szkół podstawowych.

Prezydent Wałbrzycha podkreślił wagę sukcesu doskonałych wyników w nauce jako zasługę młodych ludzi, ich wychowawców oraz rodziców. - W Waszych młodych umysłach leży przyszłość naszego miasta, regionu i kraju - mówi Roman Szełemej i zachęcał zdolną młodzież do studiowania w Wałbrzychu i podejmowania tu pracy.

Wyróżnienie w postaci stypendium może otrzymać uczeń lub student mieszkający i uczący się w wałbrzyskiej szkole bądź uczelni uczestniczący w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych, a także osiągający bardzo dobre wyniki w nauce. W przypadku szkół podstawowych uczeń powinien uzyskać średnią ocen 5,5, gimnazjalista - 5,2, uczeń szkoły średniej ogólnokształcącej - 5,0, a student - 4,5.
- Stypendium to "pomocna dłoń", która nie załatwi wszystkiego i nie zwróci poniesionych na naukę kosztów, ale to symboliczne podkreślenie że nam na was zależy i że zachęcamy was do rozwoju - dodaje prezydent Wałbrzycha.  
Ustalona stawka miesięczna  stypendiów wynosi: dla uczniów szkół podstawowych – 150 zł, gimnazjów – 200 zł, szkół ponadgimnazjalnych – 250 zł - stypendia są wypłacane przez 10 miesięcy od września 2018 do czerwca 2019. Stypendia dla studentów to 400 zł miesięcznie wypłacane przez 9 miesięcy od października 2018 do czerwca 2019.


Uczniowie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych

1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23
1. Aleksandra Sznel

2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28
2. Lena Joanna Nowacka
3. Krzysztof Żałobka

3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2
4. Julia Suchańska 4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21
5. Wiktoria Boś 5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37
6. Paweł Modrakowski

6. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 gimnazjum
7. Daniel Piotrowski

7. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 - gimnazjum
8. Zuzanna Słapek
9. Szymon Kłapiński
10. Weronika Mielczarek
11. Hanna Lupierz

8. Zespół Szkół nr 4 - gimnazjum
12. Dawid Lewandowski

9. Zespół Szkół nr 3 - gimnazjum
13. Artur Kasprzyk

10. Zespół Szkół nr 2 - gimnazjum
14. Wojciech Kosmalski
15. Jakub Anioła
16. Julia Jungiewicz
17. Andrzej Sylwester Krzyśków
18. Jakub Mikłasz
19. Dominika Alina Wanago

11. Zespół Szkół nr 1 - gimnazjum
20. Hubert Jakubowski
21. Zofia Październiak
22. Alicja Ławniczak
23. Julia Ryfa
24. Wiktoria Pasterska
25. Joanna Sulanowska
12. Zespół Szkół nr 1
26. Barbara Miziołek
27. Alicja Lichorobiec
28. Olga Pyka 29. Magdalena Małowska
30. Kinga Sztonyk 13. Zespół Szkół nr 2
31. Agnieszka Dziwak
32. Mateusz Kiczak
33.Kacper Ludwig
34. Bartłomiej Krupowicz
35. Adam Aleksander Mikoś
36. Zuzanna Eliza Grelewicz
37. Maja Mitura
38. Wiktoria Dybizbańska
39. Oliwia Andrasz
40. Kinga Skorupska
41.Wiktoria Chort
42.Aleksandra Majerska
43. Kamil Rems

14. Zespół Szkół nr 3
44. Martyna Babecka

Zespół Szkół nr 4
45. Klaudia Kotowska
46. Oskar Skupin
47. Jakub Szczęsny

15. Zespół Szkół nr 5
48. Anna Justyna Kępska
49. Marcin Prask
50. Szymon Frączek
51. Wojciech Góral

16. Zespół Szkół nr 7
52. Roksana Marta Studzińska
53. Justyna Borek
54. Wioleta Franciszkiewicz
55. Natalia Patrycja Szkólska
56. Sylwia Katarzyna Sołtysiak
57. Izabella Diana Kapczyńska

17. Zespół Szkół Politechnicznych ENERGETYK
58. Bartosz Warszczuk


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu

1. Karolina Barbara Jędras
2. Izabela Jóźwiak
3. Paweł Michał Rakowski
4. Aleks Budziak
5. Lucyna Farbisz
6. Patrycja Elwira Kirszenstein
7. Wiktoria Rozalia Sikora
8. Stefania Pamela Sikora
9. Łukasz Powązka
10. Radosław Adam Sofczyński
11. Patryk Mieczyslaw Stepień
12. Emilia Anna Kaliszewska
13. Aleksandra Ewa Miodowska
14. Anna Ciesielska
15. Marika Joanna Musmanow
16. Martyna Kamila Lizak
17. Zuzanna Raciniewska


Politechnika Wrocławska (Wrocław)

1. Paweł Ryszard Redman




Polecamy też:
Wałbrzych: Oto Prymusi 2018 i wolontariusze [FOTO i LISTA]
Wałbrzych: Oto najzdolniejsi uczniowie i studenci w mieście [FOTO]


Elżbieta Węgrzyn