14 października 2021 w Dzień Edukacji Narodowej wałbrzyscy nauczyciele świętowali na terenie Starej Kopalni. Podczas spotkania w klubie Montownia wyróżniający się nauczyciele oraz dyrektorzy szkół otrzymali gratulacje z rąk prezydenta Wałbrzycha. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Za nimi trudny rok

Za wałbrzyskimi nauczycielami trudny, covidowy rok szkolny z nauczaniem zdalnym i hybrydowym, w którym dodatkowo resort edukacji nie szczędził istotnych zmian wpływających na życie szkół i nie brakowało w nim też niepokojów finansowych dotyczących uposażeń pracowników edukacji. Tym bardziej cieszą wszelkie nagrody i wyróżnienia przyznane gronu pedagogicznemu za pracę w tym niełatwym okresie. Okazją do podziękowań było spotkanie okolicznościowe w Starej Kopalni.Przypomnijmy, że we wrześniu, prezydent Wałbrzycha wydał zarządzenie w sprawie przyznania nagród dla nauczycieli ze specjalnego funduszu nagród za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. Finansową gratyfikację otrzymało 38 nauczycieli i 8 dyrektorów szkół. Pełna lista osób wyróżnionych została opublikowana - Wałbrzych: Którzy nauczyciele i dyrektorzy szkół otrzymali nagrody?  Niemal 1,5 tys. pracowników szkół świętuje


Warto nadmienić, że we wrześniu do nauczania wałbrzyskiej młodzieży wróciło 1313 nauczycieli i 297 osób z obsługi oraz administracji edukacji. Uczą w 15 miejskich szkołach podstawowych, czyli 7 podstawówkach samodzielnych i 7 w zespołach szkolno-przedszkolnych oraz szkole specjalnej; a także w szkołach ponadpodstawowych (4 licea, 3 technika, 3 szkoły branżowe I st. i szkoła II st. oraz szkoła specjalna i Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii). Dzisiejszy dzień jest też świętem dla 11 placówek przedszkolnych (2 samodzielnych, 7 w zespołach szkolno-przedszkolnych i 2 w zespole przedszkoli).Jak dzień Nauczyciela obchodzono w poprzednich latach?
2019 - Wałbrzych: Nagrodzeni dyrektorzy, nauczyciele i prezydent [LISTA i FOTO]
2018 -
WAŁBRZYCH: NAUCZYCIELE Z NAGRODAMI I JEST DEFICYT [FOTO]
2017 - WAŁBRZYSCY NAUCZYCIELE Z KWIATAMI I NAGRODAMI (FOTO)
- WAŁBRZYCH: NAGRODY FINANSOWE DLA NAUCZYCIELI: KTO JE UZYSKAŁ?
2016 - WAŁBRZYSCY NAUCZYCIELE ŚWIĘTOWALI W KSIĄŻU [FOTO]

Polecamy: Kiedy przerwy w nauce? - Kalendarz roku szkolnego 2021/2022
2021 - Wałbrzych: Nowi dyrektorzy i nauczyciele mianowani [FOTO]

2020 - Wałbrzych: Szkoła w cieniu epidemii. Czy dzieci są bezpieczne? [FOTO]
Wałbrzych: Oto nasi Prymusi 2020 i wolontariusze [ZDJĘCIA i LISTA]

Wałbrzych: Oto najzdolniejsi uczniowie i studenci [FOTO i LISTA]
Wałbrzych więcej dopłaci do oświaty

Wałbrzych: Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia prezydenta 2018 [FOTO]
Wałbrzych: Oto Prymusi 2018 i wolontariusze [FOTO i LISTA]
Wałbrzych: Oto najzdolniejsi uczniowie i studenci w mieście [FOTO]ELW
fot. JK