Może nie będzie tak źle, jeśli chodzi o ferie 2021? Na pewno pogoda zrobi się zimowa, na pewno można wychodzić do południa z domu i na pewno wałbrzyskie instytucje coś dla dzieci i młodzieży przygotowały.Biblioteka pod Atlantami zaprasza na ferie online. Zajęcia lub materiały dostępne będą na następujących stronach profilu:

Grupa Dział Dziecięco-Młodzieżowy

5, 7, 12 i 14 stycznia, od godz. 11.00 – głośne czytanie na żywo, warsztaty plastyczne

Biblioteka pod Atlantami – Filia nr 7

11 stycznia – Zagadki, łamigłówki i rebusy

7 i 13 stycznia – Praca plastyczna krok po kroku – Zimowy pejzaż, Kartka dla Babci

8 i 15 stycznia – kodowanie na ekranie

Facebook Biblioteka pod Atlantami Multimedialna Filia Biblioteczna

8 stycznia – „Zimowe łamigłówki” – Koduj z nami!, Zimowe ana(gramy), Quiz „Ile wiesz
o zimie?”

11 stycznia – „Strzeż się starych książek” – propozycja książek o tematyce grozy

13 stycznia – „Fantastyczne łamigłówki – Koduj z nami!, Zimowe ana(gramy), Quiz
z wiedzy o Harrym Potterze

15 stycznia – „Animowane filmy (i nie tylko) – Warto Obejrzeć TV – Filmy anime, Literatura na ekranie – Percy Jackson.


Ferie z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury

Cześć dzieciaki! Zaczęły się ferie zimowe i choć są inne niż wszystkie, chcemy się z Wami spotkać. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, kreatywnie spędzicie z nami czas, nauczymy, jak wykonać niecodzienne przedmioty, ozdoby, także żywe! Będziemy również ćwiczyć. Zdradzimy Wam kilka ciekawych ruchów, pokażemy tajniki kuglarstwa. (Można zrobić na przykład kota na butelce lub szklany ogród).

W ferie od poniedziałku do piątku będziemy się z Wami spotykać o godz. 14:00. Szczegółowe informacje dotyczące każdego spotkania znajdziecie na naszym profilu społecznościowym w wydarzeniach. Do zobaczenia w wirtualnym świecie! Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.


Fundacja Edukacyjna im. Siostry Wandy Garczyńskiej

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci - tak, jak zapowiadałyśmy, od poniedziałku 4 stycznia zaczynamy półkolonie w świetlicy i zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą się razem pobawić, pośmiać, pobyć. Półkolonie będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. Oczywiście zachowujemy wszystkie zasady bezpieczeństwa - dystans, maseczki, dezynfekcja - pierwszego dnia otrzymacie karty, na których będą musieli podpisać się Wasi Rodzice bądź opiekunowie. Już czekam
y. Według nowych przepisów można organizować półkolonie zimowe dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.


Stara Kopalnia


Zajęcia edukacyjne "Wokół tradycji górniczych" składają się m.in. z wirtualnego spaceru po ekspozycji muzealnej, gdzie zaprezentowane zostaną eksponaty związane z Barbórką. Uczestnicy analizują eksponaty, definiują podstawowe pojęcia oraz potrafią opowiedzieć czym jest tradycja i kultura w świecie górnictwa. Utrwalenie zdobytej wiedzy odbędzie się w formie wirtualnego quizu, a część praktyczna obejmuje stworzenie własnego górniczego czako z papieru. Na zajęcia organizatorzy zapraszają w ramach Górniczych Ferii Zimowych online:
- oferta dla grup
Górnicze Ferie Zimowe - grupy online
- oferta dla osób indywidualnych.
Górnicze Ferie Zimowe - zajęcia online


W związku z sytuacją pandemiczną w kraju, tegoroczne ferie zimowe nie będą organizowane w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu.

Szczawno-ZdrójA dzieciom i młodzieży, którym przykro, przypominamy, że mieszkańcy Wałbrzycha i okolic są w wyjątkowo dobrej sytuacji - nie muszą rezygnować z odwiedzania fajnych miejsc z powodu zamkniętej bazy noclegowej. Wystarczy środek transportu i własne nogi, żeby odwiedzić wiele ciekawych miejsc bardzo blisko: Trójgarb i Borowa z dostępną wieżą widokową, Chełmiec z nieczynną wieżą, ale też fajny spacer, Andrzejówka, Dzikowiec z kolejną wieżą widokową (ośrodek narciarski nieczynny), trochę dalej zimowy spacer można sobie zrobić z Przełęczy Jugowskiej do platformy widokowej i wieży na Kalenicy. I dobra informacja: w trakcie ferii zimowych (4 – 17 stycznia) wieża widokowa na Wielkiej Sowie będzie otwarta codziennie w godzinach od 10:00 do 15:00. Oczywiście po górach spacerujemy przygotowani do zimowych warunków!

A w Wałbrzychu można pozwiedzać z biletem zimowe Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni. I pozjeżdżać na sankach czy nartach z mnóstwa górek w mieście. Jeszcze ma dosypać śniegu.


Czytaj też:
ROZPOCZĘŁY SIĘ FERIE ZIMOWE
DZIECI BĘDĄ MOGŁY PRZEBYWAĆ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU BEZ OPIEKI DOROSŁYCHOpr. MS
Zdjęcie ilustracyjne