Z ogromnym żalem powiadamiamy, że 2 stycznia 2021 odeszła od nas Pani Profesor Barbara Żóraw, wieloletnia nauczycielka języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym.

Pani Profesor była jedną z legend III LO, osobą o ogromnej erudycji i kulturze osobistej, a przy tym niezwykłym spokoju. Znana z wielkiej wiedzy i umiejętności jej przekazywania, jednocześnie potrafiła uczyć młode pokolenia niby zwykłych, ale tak rzadko czasem obecnych rzeczy – jak być miłym i serdecznym człowiekiem.
Odeszła też nasza droga koleżanka, która nas inspirowała, a z którą już nie napijemy się wspólnie kawy, nie spojrzymy z dystansem na rzeczywistość. Wychowała pokolenie polonistów, które poszło w jej nauczycielskie ślady, a teraz pozostało same. Niestety w życiu tak jest, że często człowiek docenia coś, kiedy to utraci. Tak jest i tym razem. Wraz z odejściem Pani Profesor odeszła też część historii Różowej Szkoły. Pozostaje dbać o pamięć o gawędach polonistycznych Pani Barbary Żóraw i aurze spokoju i dobroci, jaką wokół siebie roztaczała.

Zmarłą w wieku 71 lat pedagożkę pożegnamy 7 stycznia 2020 o godz. 13 w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul Prusa w Szczawnie-Zdroju.


Przypominamy:
Wałbrzych: Grzegorz Perkowski odszedł. We wtorek pogrzeb
III LO Wałbrzych: Pożegnali absolwentów inaczej niż zwykle [FILM]
Absolwencie III LO w Wałbrzychu: Wyślij kartkę dla Dyrektora!
70-lecie szkoły: 70-lecie III LO w Wałbrzychu - spontanicznie i z humorem [DUŻO ZDJĘĆ]


III LO Wałbrzych
oprac. ELW
fot. Elżbieta Węgrzyn