Sprawdź, jak wyglądają granice obwodów publicznych szkół podstawowych w Wałbrzychu od 1 września 2019 roku.

1, Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu przy ul. Limanowskiego 12 obejmuje ulice: Marii Konopnickiej, Andrzeja Wajdy, Bolesława Limanowskiego, Nowy Świat, Adama Pługa, Pl. Teatralny, Gen. Józefa Zajączka, Jagiellońska, Łukowa, Zacisze, Stefana Okrzei, Poleska, Piotra Skargi do nr 22, Garbarska, Św. Jadwigi, Juliusza Kossaka, Kościelna, Pl. Kościelny, Kasztanowa, Książęca, 1 Maja do nr 41, Jana Matejki, Młynarska, Stanisława Moniuszki parz. do nr 36, niep. do nr 41, Niska, Józefa Pankiewicza, Przemysłowa, Straży Pożarnej, Południowa, Plac. Boh.Pracy, Pszczyńska, Plac Solidarności, Jana Skrzetuskiego, Zamkowa, Dojazdowa, Skarżyska, Piusa Welońskiego, Piotra Wysockiego od nr 11 do końca.

2. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu przy ul. Wańkowicza 13 obejmuje ulice: Gen. Władysława Andersa od nr 130 do końca, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Boczna, Boh. Getta, Brygady Górniczej, Bukietowa, Bukowa, Ignacego Daszyńskiego, Jarosława Dąbrowskiego niep. od 19 do końca, parz. od nr 10 do końca, Monte Casino, Stanisława Dubois, Ireny Grabowskiej, Kątowa, Komuny Paryskiej, Kopalniana, Janusza Korczaka, 3 Maja, Iwana Miczurina, Miła, Miłosna, Gabriela Narutowicza, Witolda Oruby, Piękna, Pionierów, Prosta, Przyjaciół Żołnierza, Spacerowa, Szarych Szeregów, Melchiora Wańkowicza, Wiejska, Źródlana, Okólna.
3. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Wałbrzychu przy ul. Poznańskiej 8 obejmuje ulice: Maurycego Beniowskiego, Pl. A. Czeredziaka, Wojciecha Drzymały, Juliana Fałata, Gdyńska, Gołębia, Górna, Górnicza, Handlowa, Hutnicza, Internatowa, Jana Kasprowicza, Kaszubska, Katowicka, Jana Kochanowskiego, Kosynierów, Władysława Łokietka, Małopolska, Adama Mickiewicza parz. od nr 28 do końca , niep od nr 39 do końca , Modlińska, Władysława Niegolewskiego, Niepodległości, Nowy Dom, Okrężna, Piastowska, Podgórska niep. od nr 27 do końca, parz. od nr 26 do końca, Podmiejska, Pohulanka, Józefa Poniatowskiego, Poznańska, Ptasia, Przeskok, Władysława Reymonta, Henryka Siemiradzkiego, Piotra Skargi od nr 23, Marii Skłodowskiej-Curie, Słowiańska, Słowicza, Sowia, Spadzista, Władysława Syrokomli, Szkolna, Świdnica od nr 1 do nr 100, Tatrzańska, Kazimierza Tetmajera, Tunelowa, Wałbrzyska, Wąska, Weteranów, Wronia, Wylotowa, Żelazna.


4. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu przy ul. Gen. Andersa 50 obejmuje ulice: Gen. Władysława Andersa od nr 1 do nr 129, Jarosława Dąbrowskiego niep. od nr 1 do nr 17, parz. od nr 2 do nr 8, Jasna, Plac H. Kołłątaja, Kolejowa, Kraka, Ludowa, Piaskowa, Piasta, Ratuszowa, Mikołaja Reja, Ruchu Oporu, Smocza, Mariana Szei, Szewska, Wolności, Piotra Wysockiego od nr 1 do nr 10, Ludwika Solskiego, Mazowiecka, Przebieg, Graniczna, Lubelska, Browarna, Raciborska, Marcina Kasprzaka, św. Jerzego.


5. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Kornela Makuszyńskiego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu przy ul. Królewieckiej 7 obejmuje ulice: Ludwika Beethovena, Dąbrowiecka, Dworcowa, Thomasa Alvy Edisona, Glinicka, Bartosza Głowackiego, Koszarka, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Królewiecka, Bolesława Krzywoustego, Leśna, Mieroszowska, Stanisława Moniuszki niep. od nr 43 do końca, parz. od nr 38 do końca, Podgórska od nr 1 do nr 25, Słoneczna, Cicha, Rolnicza, Mączna.

6. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu przy ul. Hirszfelda 1 obejmuje ulice:
Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Władysława Broniewskiego, Józefa Chełmońskiego, Długa od nr 41 do końca, Ksawerego Dunikowskiego niep. od nr 1 do nr 23, parz. do nr 2 do nr 12, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Główna, Ludwika Hirszfelda, Doktora Judyma, Zygmunta Krasińskiego, Leona Kruczkowskiego, Janusza Kusocińskiego, Kornela Makuszyńskiego, Zofii Nałkowskiej, Obrońców Westerplatte, Mariana Orłowicza, Alfreda Sokołowskiego, Leonida Teligi, Topolowa od nr 16 do końca, Mieszka I, Ludwika Pasteura, Piętnastolecia, Leona Wyczółkowskiego, Jana Długosza, Gen. Stefana Grota Roweckiego, Porcelanowa, Szlifierska, Tysiąclecia, Prymasa Stefana Wyszyńskiego.


7. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17 im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu przy ul. 1 Maja 105 obejmuje ulice: Gwarków, II Armii, Św. Barbary, Henri Barbusse´a, Brzozowa, Cmentarna, Pl. M. Darowskiej, Artura Grottgera, Aleksandra Hercena, Henryka Jordana, Św. Józefa, Bronisława Kani, Kolejarska, Marcelego Karkonoska, Ignacego Krasickiego, Kresowa, Krótka, Krzywa, Kuźnicka, Lipowa, 1 Maja od nr 62, Emilii Plater, Władysława Grabskiego, Aleksandra Puszkina, Racławicka, Rynkowa, Izerska, Skalista, Sportowa, Stroma, Pl. H. Sucharskiego, Sztygarska, Karola Szymanowskiego, Średnia, Widok, Wschodnia, Zachodnia.


8. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu przy ul. Grodzkiej 71 obejmuje ulice: Azaliowa, Basztowa, Blankowa, Szymona Fabiana, Grodzka, Hetmańska, Husarska, Jana Pawła II, Jaworowa, Jeździecka, Kasztelańska, Lisia, Lubiechowska, Łowiecka, Nowa, Makowa, Piastów Śląskich, Aleja Podwale, Poselska, Równoległa, Topolowa od nr 1 do nr 15, Uczniowska, Henryka Wieniawskiego, Wilcza, Wincentego Witosa, Wrocławska parz. od nr 122 do końca, niep. od nr 167 do końca, Zdrojowa, Marii Dąbrowskiej, Dębowa, Jurija Gagarina, Kamienna, Klonowa, Książańska, Kwiatowa, Łączna, Rzeczna, Zakole, Jeżynowa.


9. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22 im. Gwarków Dolnośląskich w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4 w Wałbrzychu przy ul. 11 Listopada 75 obejmuje ulice: Bystrzycka od nr 1 do nr 9, Ceglana, Karola Chodkiewicza, Głuszycka, Pl. Górnika, Jodłowa, Kaliska, Kamieniecka, Jana Karłowicza, Stanisława Kazury, Kłodzka, Andrzeja Kmicica, Kolonia Trzech Róż, Kombatantów, 11 Listopada niep. od nr 17 do końca, parz. od nr 12 do końca, Malinowa, Noworudzka, Osiedle Górnicze, Pomorska, Kazimierza Pułaskiego, Przywodna, Radomska, Różana, Ayrtona Senny, Strzegomska, Tadeusza Sygietyńskiego, Szczecińska, Świdnicka od nr 101 do końca, Świerkowa, Truskawkowa, Warmińska, Wiosenna, Zagórzańska, Złota, Gustawa Morcinka, Stefana Batorego parz. od nr 72 do końca, niep. od nr 71 do końca, Wojciecha Bogusławskiego, Kręta, Karola Namysłowskiego, Michała Ogińskiego, Olimpijska, Żytnia.


10. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 Wojsk Ochrony Pogranicza w Wałbrzychu przy ul. Andrzeja Struga 3 obejmuje ulice: Adama Asnyka, Bałtycka, Fryderyka Chopina, Ciechocińska, Aleksandra Fredry, Harcerska, Inwalidów Wojennych, Władysława Jagiełły, Jesienna, Kolonialna, Pl. Konstytucji 3 Maja, Pl. Powstańców Warszawy, Krynicka, Stanisława Kubeckiego, Franciszka Langera, Antoniego Madalińskiego, Nowowiejska, Nałęczowska, Elizy Orzeszkowej, Osiedleńców, Ignacego Paderewskiego, Jana Pietrusińskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pl. W. Pola, Polna, Bolesława Prusa, Psie Pole, Rymanowska, Samosierry, Pl. Stanisława Skarżyńskiego, Solecka, Stara, Stanisława Staszica, Andrzeja Struga, Ślepa, Truskawiecka, Ustroń, Pl. Wojska Polskiego, Żegiestowska, Żwirki i Wigury.

11. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu przy ul. Palisadowej 48 obejmuje ulice: Forteczna, Palisadowa, Senatorska.


12. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu przy Alei Wyzwolenia 43 obejmuje ulice: Aptekarska, Norberta Barlickiego, Stefana Batorego parz. do nr 70, niep. do nr 69, Jana Brzechwy, Czerwonego Krzyża, Romana Dmowskiego, Drohobycka, Gdańska, Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kościuszki, Lotników, Pl. Magistracki, Mała, Masarska, Michała Ossowskiego, Al. Puchalskiego, Rycerska, Rynek, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Spokojna, Andrzeja Szmidta, Szpitalna, Pl. Tuwima, Romualda Traugutta, Stanisława Wyspiańskiego, Al. Wyzwolenia, Zakopiańska, Adama Mickiewicza parz. do nr 26, niep. do nr 37, Bolesława Chrobrego, Nowogrodzka, Jana Zamoyskiego, Stanisława Żółkiewskiego, Stefana Czarnieckiego, Tadeusza Rejtana, Stanisława Kunickiego.


13. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 im. Armii Krajowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wałbrzychu przy ul. Chałubińskiego 13 obejmuje ulice: Armii Krajowej niep. od nr 1 do nr 85 , parz. od nr 2 do nr 72, , Piotra Bardowskiego, Józefa Bema, Tytusa Chałubińskiego, Pl. Gedymina, Głogowska, Św. Kingi, Kujawska, Kuracyjna, Kurpiowska, Guglielmo Marconiego, Obrońców Pokoju, Wojciecha Oczki, Osiedle Robotnicze, Parkowa, Pocztowa, Poprzeczna, Przechodnia, Starachowicka, Sudecka, Józefa Sułkowskiego, Śląska, Uzdrowiskowa, Węglowa, Wysoka, Pl. Zawiszy Czarnego, Stefana Żeromskiego, Żołnierska, 11 Listopada niep. od nr 1 do nr 15, parz. od nr 2 do nr 10, Giserska do nr 10, Braci Śniadeckich, Legnicka.


14. Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 im. Stanisława Staszica w Wałbrzychu przy ul. Dunikowskiego 39 obejmuje ulice: Beskidzka, Rodziny Burczykowskich, Długa od nr 1 do nr 39, Ksawerego Dunikowskiego niep. od nr 25 do końca, parz. od nr 14 do końca, Czesława Miłosza, Giserska od nr 12, Grzybowa, Mariana Jachimowicza, Joachima Lelewela, Pl. Lelewela, Jacka Malczewskiego, Piotra Michałowskiego, Cypriana Kamila Norwida, Odlewnicza, Ogrodowa, Władysława Orkana, Romana Piotrowskiego, Pogodna, Proletariacka, Prostopadła, Przelotowa, Tadeusza Różewicza, Robotnicza, Sadowa, Sosnowa, Stacyjna, Osiedle Stare, Środkowa, Traktorzystów, Warszawska, Wesoła, Wiśniowa, Wrocławska parz. od nr 2 do nr 120, niep. od nr 1-165, Zielona, Czereśniowa, Brzoskwiniowa, Orzechowa.


oprac. ELW
fot. ilustracyjne