Dobiegła końca ostatnia edycja konkursu dla gimnazjalistów "Być Kimś II" organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu dla czterech powiatów. W ostatniej edycji wzięło udział 190 uczniów z 18 szkół. Oni nie muszą się bać egzaminów!


5 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja miała miejsce gala XVI Międzypowiatowego Konkursu dla Uczniów Klas III Gimnazjum "Być Kimś II 2019". Miał on za zadanie popularyzować i rozwijać wśród uczniów wiedzę z przedmiotów humanistycznych i ścisłych, przydatną później podczas końcowych egzaminów. Tytuł laureata oznacza dodatkowe punkty dla kandydatów do II LO.- Kiedy powstały gimnazja, w okresie transformacji, był taki konkurs szkolny "Moja szkoła szkołą przedsiębiorczości". Nasza młodzież uczestniczyła wtedy w finałach w Łodzi, raz zajęła czwarte, a raz trzecie miejsce. Nasz projekt nosił dumną nazwę "Być kimś", co tak się spodobało ówczesnemu premierowi Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu, że później z małżonką odwiedził naszą szkołę. I takie były początki obecnego konkursu. Chcę wam życzyć, żebyście się rozwijali i osiągali wyżyny swoich możliwości, a także, żebyście zostali w Wałbrzychu i swoim regionie, który was potrzebuje - mówił zebranej młodzieży dyrektor szkoły Robert Wróbel.W ścisłym gronie laureatów znalazło się siedmioro uczestników konkursu. Tytuł "Być Kimś" I stopnia otrzymała Hanna, uczennica szkoły podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Świdnicy, II stopnia jej kolega Michał, a III stopnia: Damian z tej samej szkoły, Marta, Wojciech i Michał z wałbrzyskiej PSP z OI nr 26 oraz Michał ze szkoły podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Tytuły otrzymało także sześcioro uczniów ZS nr 2.
Laureatom i finalistom wręczono nagrody książkowe, był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. W przerwach prezentowała się zdolna młodzież z ZS nr 2, grając utwór z repertuaru Black Sabbath, tańcząc taniec towarzyski i śpiewając z akompaniamentem gitary.
Najlepsze w rankingu szkół z czterech powiatów - wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego i kamiennogórskiego okazały się:

1. Szkoła podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Świdnicy.
2. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 im. KEN w Wałbrzychu.
3. Szkoła podstawowa im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Natomiast dziś, w sobotę 6 kwietnia, II LO zaprasza gimnazjalistów i ósmoklasistów, a także ich rodziców na Dzień Otwarty. Od 10.00 będą mogli poznać ofertę szkoły, a także zapoznać się z różnymi możliwościami profili i zajęć pozalekcyjnych, które oferuje szkoła.

Czytaj też:


Tekst i foto: Magdalena Sakowska