Budowana przy ul. Słonecznej w Szczawnie-Zdroju szkoła podstawowa jest już gotowa w połowie. Co już zostało zrobione, jakie prace przebiegają teraz? Zobaczcie zdjęcia.


Przypomnijmy, że 10 października 2019 gmina Szczawno-Zdrój ogłosiła przetarg na budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Zadanie ujęto w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy na lata 2019 - 2022. Przyszła lokalizacja szkoły i przedszkola to Kompleks Oświatowo-Sportowo-Rekreacyjny przy ulicy Słonecznej, gdzie funkcjonują już hala sportowa i wielofunkcyjny stadion lekkoatletyczny, a we wrześniu 2020 roku miało miejsce SZCZAWNO-ZDRÓJ: UROCZYSTE OTWARCIE BASENU DELFINEK (FOTO). Prace ruszyły w styczniu 2020.- Dotychczas wykonano powyżej 50% inwestycji, z 22 mln zł za wykonanie robót budowlanych 11 mln 260 tys. mamy już zapłacone, a całość z wyposażeniem będzie kosztowała ponad 24 mln. Szkoła jest już gotowa w stanie surowym, dotychczas wykonano drenaż budynku, częściowo stolarkę okienną, instalację kanalizacji deszczowej, wodnej i sanitarnej wraz z posadzkami w przyziemiu budynku. Obecnie prowadzone są prace związane z montażem kanalizacji sanitarnej, wodnej, hydrantowej i CO, a także instalacji elektrycznej na wszystkich kondygnacjach, to główne rzeczy. W tym roku wydaliśmy już 5 mln 260 tys. zł na budowę nowej szkoły - mówi burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk.

Łączna powierzchnia nowej kondygnacji to około 900 metrów kwadratowych. Mieści się na niej między innymi sześć sal lekcyjnych, sala zajęć dodatkowych oraz dwa zespoły sanitarne. Wcześniej wykonano między innymi stropodach w technologii płyt filigran. Całość ma wyglądać tak (wizualizacje):
Jak na razie planowo

Sztandarowa inwestycja Szczawna ma zostać ostatecznie ukończona, wedle planu, w październiku 2022 roku - sam budynek, natomiast później rozpocznie się jego wyposażanie. Budowa potrwa do roku szkolnego 2022/3, ale jesienią będą prowadzone odbiory i dopiero w drugim semestrze, po feriach zimowych 2023, dzieci zaczną się uczyć w nowej placówce.

Do końca 2022 roku ma tu zatem stać nowoczesny obiekt szkolno-przedszkolny, który pomieści zarówno oddziały najmłodszych, jak i klasy podstawowe - w sumie około 450 osób. Planowany szczegółowy koszt inwestycji to prawie 22 000 000 zł jeśli chodzi o postawienie budynku, 2 700 000 jeśli chodzi o jego wyposażenie i 281 000 zł, jeśli chodzi o nadzór inwestorski.


Budynek zaprojektowano jako trzy- i czterokondygnacyjny, częściowo zagłębiony na poziomie przyziemia od strony ulicy Słonecznej. Do środka będą prowadzić 4 odrębne wejścia - dla przedszkola, nauczania początkowego oraz dwa do szkoły podstawowej. Budynek szkoły i przedszkola będzie połączony łącznikiem z halą sportową i krytą pływalnią.

Budowa budynku szkolno-przedszkolnego to IV i ostatni etap kompleksu, w skład którego wchodzą hala sportowa, stadion lekkoatletyczny i niedawno ukończona kryta pływalnia „Dolnośląski Delfinek”.


O inwestycji piszemy regularnie:
Marzec 2021: SZCZAWNO-ZDRÓJ: SZKOŁA MA JUŻ CZWARTĄ KONDYGNACJĘ! (FOTO)
Styczeń 2021: SZCZAWNO-ZDRÓJ: MINĄŁ ROK OD WBICIA PIERWSZEJ ŁOPATY (FOTO)
Październik 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: NOWA SZKOŁA GOTOWA W JEDNEJ PIĄTEJ (FOTO)
Maj 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: WIDAĆ JUŻ ZARYSY NOWEJ SZKOŁY (FOTO)
Marzec 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: CO SIĘ DZIEJE NA BUDOWACH PRZY SŁONECZNEJ? (FOTO)

Styczeń 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: NA PLACU BUDOWY WBITO PIERWSZĄ ŁOPATĘ (FOTO)
Grudzień 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: UMOWA W SPRAWIE BUDOWY SZKOŁY PODPISANA
Październik 2019: SZCZAWNO-ZDRÓJ: PRZETARG NA SZKOŁĘ OGŁOSZONY! (WIZUALIZACJE)
Listopad 2018: SZCZAWNO-ZDRÓJ: MA TU POWSTAĆ SZKOŁA PODSTAWOWA (WIZUALIZACJE)

O całym kompleksie z niedawno otwartym basenem:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: KIEDY I ZA ILE POPŁYWAMY W DELFINKU?
SZCZAWNO-ZDRÓJ: UROCZYSTE OTWARCIE BASENU DELFINEK (FOTO)
DELFINEK JUŻ Z DACHEM, KTO TU BĘDZIE PŁYWAŁ? (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DELFINEK DOBIJA DO PÓŁMETKA (FOTO)
SZCZAWIEŃSKI DELFINEK PNIE SIĘ W GÓRĘ
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DELFINEK - BUDOWA ROZPOCZĘTA [ZDJĘCIA]
SZCZAWNO-ZDRÓJ: BĘDZIE NOWA PŁYWALNIA "DELFINEK"?
OTWARTO NOWY SZCZAWIEŃSKI OBIEKT SPORTOWY

Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ DOSTAŁO PONAD 3 MLN ZŁ. CO ZA TO BĘDZIE?
SZCZAWNO-ZDRÓJ: TAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NOWA WIEŻA (WIZUALIZACJE)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WIEŻA, AMFITEATR I REWOLUCJA NA WZGÓRZU GEDYMINA (FOTO)

SZCZAWNO-ZDRÓJ Z BUDŻETEM NA 2021 ROK - CO BĘDZIE REALIZOWANE?
SZCZAWNO-ZDRÓJ I DWIE GMINY: RUSZA PROGRAM WYMIANY PIECÓW
SZCZAWNO-ZDRÓJ: BĘDZIE WYMIANA OŚWIETLENIA ULIC (FOTO). GDZIE?
SZCZAWNO-ZDRÓJ: JAKIE REMONTY I INWESTYCJE W 2021? (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: POWSTANIE ZUPEŁNIE NOWY PARK (FOTO)Tekst i foto: Magdalena Sakowska