Blisko 340 uczniów oraz 120 przedszkolaków zakończyło rok szkolny w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę Szczawno-Zdrój. Gmina przygotowała ofertę wakacyjną - jeszcze są wolne miejsca, a serwis przechodzą miejskie place zabaw.


Uroczyste akademie pożegnalne odbyły się w nowej hali sportowej przy ul. Słonecznej 1A. Życząc uczniom udanych i bezpiecznych wakacji burmistrz Marek Fedoruk podkreślił, że już niebawem dzieci będą mogły korzystać z nowoczesnego basenu Delfinek, który powstaje w bezpośrednim sąsiedztwem hali.- A najważniejsza inwestycja przed nami, za chwilę ogłaszamy przetarg na budowę nowoczesnej, dużej, spełniającej wszystkie wymagania szkoły, wierzę, że na 75-lecie szkoły będziemy już świadkami dużego zaawansowania prac – podkreślał burmistrz Szczawna-Zdroju.Budowa szkoły to jedna z największych inwestycji w historii gminy, planowany koszt to 18 mln zł. Przetarg zostanie ogłoszony w III kwartale bieżącego roku.
Podczas wakacji dzieci pozostające w mieście mogą korzystać z oferty półkolonii, przygotowanych przez samorząd. Lista chętnych na pierwszy turnus jest już zapełniona, pozostał jeszcze termin sierpniowy.Zajęcia wakacyjne organizuje także Miejska Biblioteka Publiczna w dniach 24 czerwca - 5 lipca pod tytułem "Robot Leni nosi książkę".


U progu wakacji na terenie Szczawna-Zdroju trwają prace związane z konserwacją urządzeń na placach zabaw, m. in. na ul. Słowackiego, w Parku Szwedzkim, Równoległej, Słonecznej Polanie. Z użytkowania została wyłączona piaskownica na Słonecznej Polanie - zapadła decyzja o jej całkowitej likwidacji, ponieważ piasek uszkadzał tartan. Nowa piaskownica będzie przygotowana na trawie, w tej chwili trwają uzgodnienia.Na placu zabaw w Parku Szwedzkim nie działa także wir wodny, będący elementem ścieżki edukacyjno-ekologicznej. Niestety, uszkodzenie jest mechaniczne – ktoś po prostu szarpał lub ciągnął za mechanizm wywołujący wir. Usterka została już zgłoszona do wykonawcy, czeka na naprawę.


Opr. MS
Foto użyczone: UM Szczawno-Zdrój