Nowa szkoła w Szczawnie-Zdroju zyskuje elewację, zaczyna się też budowa drogowego połączenia - a co nowego pojawi się za 4 mln zł? Zobaczcie zdjęcia obiektu.Budynek szkolno-przedszkolny, który powstaje przy ulicy Słonecznej 1 A w ramach kompleksu oświatowo-sportowo-rekreacyjnego, wszedł wiosną tego roku w kolejny etap prac. Pisaliśmy o tym: Szczawno-Zdrój: szkoła w stanie zamkniętym, rusza malowanie (FOTO). Teraz wyposażanie szkoły pójdzie łatwiej, bo gmina otrzymała na ten cel 3,5 mln zł z drugiej transzy Polskiego Ładu.- Właśnie rusza postępowanie przetargowe, zakupione zostanie wyposażenie wymagane w szkołach, jest przygotowywana sieć radiofoniczna i internetowa, będziemy teraz ustalali z nauczycielami, co jest konieczne, bo jest lista projektanta sprzed 2-3 lat. Mamy zabezpieczone środki, 2,5 mln zł, na zakup części wyposażenia, bo na tyle wtedy je szacowano. Część przeniesiemy ze starej szkoły, bo przecież trzeba je zagospodarować. Ale to nie wszystko, bo w ramach tej dotacji powstanie także dodatkowa klatka schodowa pomiędzy kompleksem szkoły a obiektem sportowym, żeby publiczność nie musiała przechodzić na trybuny przez budynek szkoły zamykany w weekendy. Wejście na nią będzie od strony parkingu. Będą też wykonane dwa pomieszczenia na antresoli, które będą mogły służyć jako zaplecze dla sędziów w trakcie zawodów, czy podczas półkolonii - mówi burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk. Koszt całego zadania to w sumie 4 mln zł.Poza tymi pracami postępuje malowanie elewacji szkoły, budowana jest także infrastruktura przy niej i nowa droga dojazdowa do ul. Lipowej. 
Przypominamy, że budynek został w styczniu wyposażony w panele fotowoltaiczne monokrystaliczne. Na dachu zamontowano 128 modułów fotowoltaicznych, moc całkowita instalacji to 49,87 kWp (SZCZAWNO-ZDRÓJ: PANELE SŁONECZNE NA SZKOLE, INTERNET NA ULICACH (FOTO)).


 
Do końca 2022 roku ma tu zatem stać nowoczesny obiekt szkolno-przedszkolny, który pomieści zarówno oddziały najmłodszych, jak i klasy podstawowe - w sumie około 450 osób. Dokładna wartość zadania to 25.461.850,37 zł, w tym zewnętrzne pozyskane środki finansowe – 1.663.757,26 zł.Budynek zaprojektowano jako trzy- i czterokondygnacyjny, częściowo zagłębiony na poziomie przyziemia od strony ulicy Słonecznej. Do środka będą prowadzić 4 odrębne wejścia - dla przedszkola, nauczania początkowego oraz dwa do szkoły podstawowej. Budynek szkoły i przedszkola jest już połączony łącznikiem z halą sportową i krytą pływalnią.Budowa budynku szkolno-przedszkolnego to IV i ostatni etap kompleksu, w skład którego wchodzą hala sportowa, stadion lekkoatletyczny i niedawno ukończona kryta pływalnia „Dolnośląski Delfinek”.


O budowie szkoły pisaliśmy także:
Kwiecień 2022: Szczawno-Zdrój: szkoła w stanie zamkniętym, rusza malowanie (FOTO)
Styczeń 2022: SZCZAWNO-ZDRÓJ: MINĘŁY DWA LATA I SZKOŁA POD SZKŁEM (FOTO)
Wrzesień 2021:
 SZCZAWNO-ZDRÓJ: NOWA SZKOŁA GOTOWA JUŻ W PONAD 50% (FOTO)
Czerwiec 2021: SZCZAWNO-ZDRÓJ: SZKOŁA JUŻ NIEMAL W STANIE ZAMKNIĘTYM (FOTO)
Marzec 2021: SZCZAWNO-ZDRÓJ: SZKOŁA MA JUŻ CZWARTĄ KONDYGNACJĘ! (FOTO)

Styczeń 2021: SZCZAWNO-ZDRÓJ: MINĄŁ ROK OD WBICIA PIERWSZEJ ŁOPATY (FOTO)
Październik 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: NOWA SZKOŁA GOTOWA W JEDNEJ PIĄTEJ (FOTO)
Maj 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: WIDAĆ JUŻ ZARYSY NOWEJ SZKOŁY (FOTO)
Marzec 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: CO SIĘ DZIEJE NA BUDOWACH PRZY SŁONECZNEJ? (FOTO)

Styczeń 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: NA PLACU BUDOWY WBITO PIERWSZĄ ŁOPATĘ (FOTO)
Grudzień 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ: UMOWA W SPRAWIE BUDOWY SZKOŁY PODPISANA
Październik 2019: SZCZAWNO-ZDRÓJ: PRZETARG NA SZKOŁĘ OGŁOSZONY! (WIZUALIZACJE)
Listopad 2018: SZCZAWNO-ZDRÓJ: MA TU POWSTAĆ SZKOŁA PODSTAWOWA (WIZUALIZACJE)


Tekst i foto: Magdalena Sakowska