Każdego roku w Wałbrzychu styczeń upływa pod znakiem wspaniałych balów studniówkowych. Maturzyści przygotowują odświętne stroje, zapraszają partnerów i ćwiczą układy poloneza. Ten rok nas nie rozpieszcza i studniówek w 2021 roku nie będzie, ale możemy powspominać. Jak w ostatnich latach w zamku Książ bawili się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego? Przypominamy zdjęcia i filmy z lat 2017-2020. Przeżyjmy to jeszcze raz!


Na początku przyszli abiturienci składają podziękowania swoim profesorom i dyrektorowi Robertowi Wróblowi, a pan dyrektor wita wszystkich oficjalnie i zaczyna się tradycyjny polonez...

2020Studniówka to wyzwanie finansowe dla rodziców i logistyczne dla organizatorów. Przygotowania trwają całe tygodnie, bo trzeba poznać tajniki poloneza, oficjalnie zaprosić profesorów, panie zastanawiają się nad kreacjami i fryzurami, a panowie na tę okazję kupują garnitur (czasem to pierwszy w życiu). Są też powszechnie znane nieformalne zwyczaje i przesądy związane z pierwszym balem oraz następującą po nim maturą. Ale to nie oprawa jest najważniejsza, ale nadejście wyjątkowej chwili przełomu i wstąpienie na drogę ku dorosłości.

2019Bez względu na to, czy bal studniówkowy odbywał się w murach szkoły (co w Wałbrzychu było powszechne do lat 90. XX w.), czy w książańskiej Sali Balowej - jak ma w zwyczaju II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja, studniówka jest istotną i wspominaną przez całe życie chwilą. Przypominamy te niezwykłe momenty, w których towarzyszyliśmy młodzieży z II LO podczas ich pierwszych balów...


2018


Zobacz galerie zdjęć, jak licealiści z II LO (dołączona do tekstu) i innych szkół (linki poniżej) bawili się w latach 2017 - 2020:

Wałbrzych Studniówka 2019
oprac. ELW
fot. JK, Magdalena Sakowska