Ponad 250 licealistów i uczniów techników odwiedziło kampus PWSZ Wałbrzych 11 kwietnia podczas Dnia Kariery. A przygotowane atrakcje były inspirujące, ciekawe, a nawet wybuchowe... Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

- W tym roku gościmy młodzież z I, II, III, IV LO, ZS nr V, Energetyka, a spoza miasta z Ceramika i liceum ze Świebodzic. Miejsca na zajęcia warsztatowe skończyły się zaraz po uruchomieniu rezerwacji - wyjaśnia Justyna Jaskólska, kierownik Działu Nauczania i Spraw Studenckich.

Młodzież mogła spotkać się z drużyną piłkarek AZS PWSZ, pograć w FIFA, gry planszowe i tenisa stołowego, uczestniczyć w pokazach kosmetycznych, pielęgniarskich, zwiedzić uczelniane pracownie m.in., techniki dentystycznej... i spróbować swoich sił podczas warsztatów i konkursów. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje laboratoryjne dr Moniki Gawłowskiej. Jej pokazy tym razem były... dymiące i wybuchowe.

Nie zabrakło prezentacji wszystkich kierunków, w organizację atrakcji zaangażowani byli pracownicy naukowi i studenci wszystkich wydziałów. Każdy kierunek prezentował, co przyszłych maturzystów czeka w Alma Mater, jeśli dołączą do grona jej studentów.  

W tym roku Dzień Kariery przyciągnął wielbicieli sportu, chętnych do rywalizacji w konkursach językowych i innych. - Nagrody dla zwycięzców w Turnieju Przedsiębiorczości ufundował nasz partner - firma NSK, uczelnia zapewniła nagrody książkowe dla zwycięzców quizu "Lektury do matury", ciekawe niespodzianki m.in. od sponsorów uzyskały zwyciężczynie II Mistrzostw PWSZ o tytuł "Mistrzyni Kosmetyczek PWSZ w Wałbrzychu" - wylicza Jaskólska. O tytuł rywalizowało siedem studentek PWSZ z kierunku kosmetologia.


Uczestniczki zmierzyły się w konkurencjach: henna brwi, korekcja łuku brwiowego, masaż szyi i dekoltu, pielęgnacja dłoni (manicure biologiczny + malowanie paznokci). W rywalizacji pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł zdobyła Natalia Zarzycka, pierwszą wicemistrzynią została Nikola Pypeć, a drugą wicemistrzynią została Wioleta Stryjewska.Elżbieta Węgrzyn