Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu po reformie będzie prowadzić zajęcia dydaktyczne w dwóch budynkach, a także - w związku z zamknięciem gimnazjum sportowego - placówka już w tym roku rozpoczyna rekrutację do klas IV i VII sportowej o profilach: piłka koszykowa i piłka siatkowa.

Szkoła w celu ułatwienia rodzicom podjęcia decyzji dotyczącej wyboru szkoły dla swoich pociech otworzyła w pierwszy marcowy weekend drzwi dla przyszłych uczniów. Rodzice wraz z dziećmi przybyli do szkoły, aby zapoznać się z jej ofertą i planowanymi zmianami. Podczas wizyty w szkole rodzice mieli okazję porozmawiać z dyrektorem szkoły i nauczycielami oraz zwiedzić pomieszczenia szkolne.

Dzieci mogły obejrzeć przedstawienie przygotowane przez drugoklasistów, pobawić się w towarzystwie swoich przyszłych kolegów i nauczycieli oraz wziąć udział w wielu atrakcyjnych zajęciach (sportowych, plastycznych i intelektualnych).

Podczas dnia otwartego rozstrzygnięto również konkurs na eko-zabawkę, w którym wzięły udział dzieci z okolicznych przedszkoli. Nie zabrakło też nagród i upominków. 

Więcej o reformie edukacji w Wałbrzychu
WAŁBRZYCH: ZMIANY W ZS NR 4 I SZKOŁACH DLA DOROSŁYCH
KONTROWERSJE WOKÓŁ ZMIANY SIECI WAŁBRZYSKICH SZKÓŁ
ZWIĄZKI ZANIEPOKOJONE LIKWIDACJĄ WAŁBRZYSKICH GIMNAZJÓW
WAŁBRZYSCY NAUCZYCIELE TRAFIĄ NA BRUK

WAŁBRZYSCY NAUCZYCIELE ŚWIĘTOWALI W KSIĄŻU (ZDJĘCIA)
NAUCZYCIELE I DYREKTORZY DOSTANĄ NAGRODY PIENIĘŻNE
MNIEJ DZIECI W WAŁBRZYSKICH SZKOŁACH

NOWI NAUCZYCIELE MIANOWANI Z WAŁBRZYCHA ŚLUBOWALI


Co na to MEN?
MINISTER EDUKACJI: REWOLUCJA W KSZTAŁCENIU ZAWODOWYM
DEKLARACJA WAŁBRZYSKA - STREFY EKONOMICZNE ZA SZKOLNICTWEM BRANŻOWYM

W SZKOŁACH NOWE ETATY, INTERNET SZEROKOPASMOWY I WYPOSAŻENIE


fot. PSP nr 37
oprac. ELW