Przy PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach trwają prace nad utworzeniem pola do minigolfa w ramach projektu finansowanego z Funduszu Toyoty „ Dobre pomysły zmieniają nasz świat”.W ramach realizacji projektu szkoła do tej pory zakupiła: ławkę parkową, kosz na śmieci, solarne lampy ogrodowe, donice ogrodowe oraz to co najważniejsze – puttery i piłeczki do gry. Podpisano także umowę z producentem pól do minigolfa. Odbyło się również spotkanie z wolontariuszami, na którym ustalono grafik prac nad utworzeniem pola.

Niestety tegoroczna wiosna nie rozpieszczała ładną pogodą i prace musiały poczekać na sprzyjające warunki atmosferyczne. W drugiej połowie maja prace ruszyły pełną parą. Dzięki współpracy z partnerami w projekcie - Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach oraz życzliwości Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach udało się zrealizować pierwszy etap prac. Przygotowano teren pod pole do minigolfa - zamontowano obrzeża betonowe, zagęszczono teren pod stanowiska do gry.

Zostały już zamontowane urządzenia do gry i odbyły się prace wykończeniowe, które wykonali wolontariusze. W ostatnim etapie prac partner szkoły w projekcie zamontuje ogrodzenie. Uroczyste otwarcie jedynego w powiecie wałbrzyskim pola do minigolfa przy PSP 6 w Boguszowie – Gorcach odbędzie się w drugiej połowie czerwca.

Opr. Magdalena Sakowska
Foto użyczone: PSP nr 6