15 listopada 2019 - 89 uczniów pięciu klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 na Podzamczu zostało uroczyście pasowanych i przyjętych do szkolnej społeczności. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.


W ceremonii wziął udział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, członkowie rady miejskiej i urzędu miasta oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze, a także, oczywiście, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i inni krewni maluchów. A te udowodniły, że potrafią już śpiewać, recytować, tańczyć, o szkole wiedzą mnóstwo i nie boją się matematyki.

- Przez te 2,5 miesiąca z tych wystraszonych, zagubionych dzieci staliście się prawdziwymi uczniami i życzę wam wszystkiego najlepszego, życzę, żebyście wyrośli na radosnych, pewnych siebie młodych ludzi, ale także pracowitych i sumiennych - mówiła podczas pasowania dyrektor placówki Bożena Kruszyńska.  - Chciałbym, żebyście byli bardzo przyjaźni dla swoich kolegów i z sympatią traktowali każdego, kto chodzi do tej szkoły - dodał prezydent miasta.

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 liczy sobie obecnie ponad 900 uczniów.


Czytaj też:
OSIEMDZIESIĘCIORO WYJĄTKOWYCH PIERWSZAKÓW (FOTO)

UCZNIOWIE ZSP NR 4 PASOWANI I NOWY GWAREK PATRON (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: MALUCHY W PSP NR 37 JUŻ PO PASOWANIU (FOTO)


Foto: Magdalena Sakowska