Pojemnik na nakrętki miałby stanąć na terenie przy przedszkolu samorządowym i bibliotece przy ul. Kasztelańskiej w Wałbrzychu.

Pomagają Amelce

- Dzieci wraz z paniami przedszkolakami oraz rodzicami działają charytatywnie, zbierane były już kasztany, dary dla schroniska, zbieramy też nakrętki plastikowe które są przekazywane na leczenie dzieci, w chwili obecnej przekazujemy nakrętki na rzecz Amelki z SMA ze Strzegomia - pisze nasza Czytelniczka, pani Angelika.

Obecnie dzieci z przedszkola na Podzamczu zbierają nakrętki dla Amelki Gmyrek z SMA, jej rodzice również prowadzą ogólnodostępna zbiórkę https://www.siepomaga.pl/amelka-sma. Dziewczynka musi dostać lek zanim przekroczy 13,5 kg, brakuje do tej wagi zaledwie 1,5 kg.


Jest zbiórka z sercem

Akcję zbiórki nakrętek na ten i inne cele pomógłby przeprowadzić specjalny metalowy pojemnik. Takimi dysponuje m.in. Podgórze i Śródmieście. Aktywne panie przedszkolanki założyły zbiórkę na ten cel - oto link do niej - Metalowy pojemnik "Serduszko" na plastikowe nakrętki

- Z
biórkę założyła pani Magdalena, która pracuje jako nauczyciel w przedszkolu angażuje nas rodziców oraz dzieci do różnych zbiórek, człowiek z wielkim serduchem - wyjaśnia Czytelniczka.
Pojemniki tego typu funkcjonują już w naszym mieście i regionie. Sprawdzają się i mieszkańcy największego wałbrzyskiego osiedla chcą mieć taki pojemnik u siebie. - Taki pojemnik mógłby pomóc w zbiórce funduszy na leczenie Amelki oraz innych dzieci w potrzebie. Największym marzeniem jest możliwość postawienia większej ilości pojemników na nakrętki, jednak obecnie zbiórka dotyczy pojemnika, który miałby stanąć w środkowej części Podzamcza przy przedszkolu samorządowym na ul. Kasztelańskiej, teren jest ogólnodostępny dla mieszkańców, obok znajduje się żłobek i biblioteka multimedialna lokalizacja jest bardzo korzystna - wyjaśniają organizatorzy inicjatywy "serca dla Podzamcza".

Przypominamy, że pierwsze działania nakierowane na zbiórkę plastikowych zakrętek pojawiły się ponad dekadę temu, od tego czasu dzięki wspólnemu zbieraniu mieszkańcy wielu miast i regionów zrobili wiele dobrego zbierając środki na potrzeby chorych dzieci i rożnych organizacji pożytku publicznego. Warto podkreślić, że odzyskiwane w ten sposób nakrętki są przerabiane na granulat, z którego wytwarza się m.in. doniczki, wiadra czy worki na śmieci. Zatem jest to nie tylko dobro, ale i recycling w czystej postaci.

Polecamy:
31 sierpnia 2020 serce stanęło na Placu Grunwaldzkim - Wałbrzych: Okaż serce w sercu Śródmieścia [FOTO]
12 marca 2021 serce zyskało Podgórze -
Podgórze ma kosz na nakrętki. Gdzie stanie kolejny? [FOTO]


oprac. ELW
zdjęcie ilustracyjne Elżbieta Węgrzyn