„Rowerem przez Polskę” to projekt zrealizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Specjalną nr 10 przy ul. Ogrodowej w ramach konkursu funduszu Toyota Motor Manufacturing Poland i Fundacji Edukacji Europejskiej pod hasłem "Dobre pomysły zmieniają nasz świat". Co tam powstało?


Projekt zakłada wsparcie dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie - uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 oraz uczniów z gminy Wałbrzych mających specyficzne trudności w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.Na terenie szkoły powstało miasteczko ruchu drogowego wpisane w mapę Polski. Trasa rowerowa jest tak usytuowana, aby można było poznać najważniejsze regiony kraju. Każdy region jest wyposażony w kolorowy domek ze sprzętem charakterystycznym dla danej krainy geograficznej.Głównym celem było stworzenie warunków do nauki jazdy na rowerze. Wartością dodaną jest nauka przez ruch i zabawę poprzez poznanie regionów Polski z ich historią i bogactwem kulturalno- gospodarczym.

- Już w roku szkolnym 2017/2018 jeden z nauczycieli zdobył pierwsze dwa rowery, aby nasi uczniowie w praktyce mogli stosować poznane przepisy ruchu drogowego. Dzięki temu projektowi nasi uczniowie uczą się w praktyce przepisów ruchu drogowego, a także jazdy na rowerze, przy okazji poznając poszczególne regiony Polski. Dla naszych niepełnosprawnych uczniów często umiejętność ta jest trudna do osiągnięcia – podkreśla Dorota Bogdańska, dyrektor PSPS Nr 10 w Wałbrzychu.Zgodnie z założeniami funduszu obiekty są dostępne dla wszystkich chętnych osób i instytucji, które chciałyby z nich skorzystać. Kolejna edycja konkursu grantowego Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” dla organizacji non-profit z regionu wałbrzyskiego ma zostać ogłoszona za 2-3 tygodnie.

Czytaj też:


Opr. MS
Foto użyczone: Toyota Motor Manufacturing Poland