Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu po raz trzeci organizuje Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny Matematica Applicata. Za nami pierwszy etap rywalizacji. Jakie szkoły okazały matematyczny pazur?


5 lutego 2020r. odbył się pierwszy etap współzawodnictwa. Z dwunastu szkół z powiatu wałbrzyskiego do części praktycznej konkursu zakwalifikowało się sześć drużyn – przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie Zdroju oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu.


Podczas drugiego etapu naukowych zmagań, który odbędzie się 25 marca 2020r. drużyny będą rozwiązywały zadania praktyczne. Ten element wyróżnia przedsięwzięcie przygotowane przez PSP nr 15 spośród innych propozycji konkursów kierowanych do uczniów szkół podstawowych.
O konkursie

 Przedsięwzięcie jest wpisane do wykazu zawodów wiedzy artystycznych i sportowych organizowanych przez Kuratora Oświaty we Wrocławiu na rok szkolny 2019/2020. Merytorycznego wsparcia zespołowi matematyczno – przyrodniczemu z PSP15, który odpowiada za przygotowanie współzawodnictwa udziela pan profesor Stanisław Bartkiewicz pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej.

Ideą Matematica Applicata jest pokazanie młodym ludziom przez czynne ich zaangażowanie, że matematyka może być wykorzystywana w sposób praktyczny w wielu dziedzinach nauki i życiu codziennym, a zdobywana w szkole wiedza, ma charakter interdyscyplinarny.

Matematica Applicata, to konkurs nieszablonowy. Uczestnicy mierzą się w dwóch etapach – teoretycznym i praktycznym rozwiązując zadania z zakresu nauk przyrodniczych oraz ścisłych, posługując się wiedzą i umiejętnościami o charakterze matematycznym. Udział w konkursie zachęca uczniów do kreatywnego rozwiązywania problemów, łączenia wiedzy z różnych przedmiotów, doskonalenia umiejętności pracy w zespole, nabywania kompetencji kluczowych, które w przyszłości pomogą odnaleźć się na ciągle zmieniającym się rynku pracy.


Materiały prasowe
oprac. ELW