| Źródło: Perspektywy

Skomentuj jako pierwszy!

Perspektywy 2019: Wałbrzyskie szkoły średnie w rankingu

10 stycznia o północy Perspektywy opublikowały swój ranking liceów, techników i szkół olimpijskich. Znalazły się w min również szkoły z Wałbrzycha. Jak wypadły w rankingu?

Licea 2019 - ranking ogólnopolski i regionalny

Wałbrzyskie szkoły odnotowały duży progres w tegorocznym rankingu liceów ogólnokształcących. W rankingu 1000 najlepszych polskich liceów znalazły się dwie wałbrzyskie szkoły. Tradycyjnie już przoduje II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu, które zajęło w rankingu ogólnopolskim miejsce 67. (w 2018 było 128.) i jest 6. na Dolnym Śląsku, podczas gdy rok temu było 10.

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi z Wałbrzycha w rankingu ogólnopolskim zajęło 284. lokatę
(2018 - było poza pierwszą 500) zajęło też 19. miejsce w rankingu dolnośląskim.

Ranking olimpijski 2019

W rankingu znalazło się 200 najlepszych szkół biorących z sukcesem udział w ogólnopolskich olimpiadach. W tym roku II Liceum z Wałbrzycha zajęło w tym rankingu wysokie 15. miejsce, co znacznie przewyższa ubiegłoroczny wynik - 35. lokatę. Poza 200 znalazło się I LO, w ubiegłym roku 143.


Ranking maturalny liceów 2019

Dwie wałbrzyskie szkoły zaistniały również w klasyfikacji wyników maturalnych 300 najlepszych liceów w Polsce. II LO było w tym rankingu 114., a I LO - 283. Przypominamy, że  II LO było w 2018 roku 162., a I LO zajęło podobną lokatę.    


Ranking techników

Spośród techników w klasyfikowanych 300 nie znalazło się żadne technikum wałbrzyskie. Wałbrzyskie technika nie zaistniały też w rankingu najlepszych szkół na Dolnym Śląsku. To kiepski wynik w porównaniu ze Świdnicą, która do pierwszej dolnośląskiej 50. wystawiła aż cztery technika.

Zobacz też jak nasz region wypadł w innych rankingach

- dotyczących szkół średnich
PERSPEKTYWY 2018: KTÓRE WAŁBRZYSKIE LICEUM NAJLEPSZE?
PERSPEKTYWY 2017; KTÓRA SZKOŁA Z WAŁBRZYCHA NAJLEPSZA?- wyższych uczelni - WAŁBRZYSKIE UCZELNIE W RANKINGU PERSPEKTYW 2017
- JAK WYPADŁY LOKALNE UCZELNIE W RANKINGU PERSPEKTYW?oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn

Publikacja:

Redakcja - Wałbrzych Dla Was

redakcja@walbrzychdlawas.info


Więcej od - Redakcja - Wałbrzych Dla Was

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?