Dzięki kolejnemu projektowi z cyklu "Toyota - dobre pomysły zmieniają nasz świat" i zaangażowaniu uczniów, pracowników I LO i TMMP oraz wolontariuszy pojawiło się na Nowym Mieście sympatyczne miejsce do aktywnego wypoczynku. Kiedy oficjalne otwarcie?


To były bardzo pracowite wakacje w I LO, które poświęcono na realizację projektu z Funduszu Toyoty.

- Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu wolontariuszy ze Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego "Dęby Wałbrzych" udało nam się odpowiednio przygotować teren naszego „Ogródka Aktywnego Relaksu”, stworzyć boisko do petanque, plac do ćwiczeń street workout, strefę do gry w szachy oraz tenisa stołowego. Wiele dni pracowaliśmy do bardzo późnych godzin, aby z najbardziej pracochłonnymi pracami skończyć do końca wakacji. Niebawem zamontujemy ławki i zostanie kosmetyka – trzeba ten teren zazielenić. To wszystko dla naszych uczniów, żeby mieli gdzie aktywnie wypoczywać w trakcie intensywnych dni nauki - mówi wicedyrektor I LO Beata Urbaniak.

Oficjalne otwarcie ogródka jest planowane na 16 września, odbędą się wtedy krótkie rozgrywki w petanque, szachy i tenis stołowy, które poprowadzą "Dęby Wałbrzych" i uczniowie szkoły. Na zagospodarowanie tego miejsca placówka otrzymała 17 840 zł w ramach IX edycji konkursu "Dobre pomysły zmieniają nasz świat" organizowanego przez Toyota Motor Manufacturing Poland i Fundację Edukacji Europejskiej.O projekcie:
WAŁBRZYCH: DZIEJE SIĘ W I LO: RELAKS, WOLNOŚĆ, POMOC, FILMY (FOTO)

Czytaj też:
WAŁBRZYCH: MŁODZIEŻ Z I LO PUBLICZNIE PRZECIWKO MOWIE NIENAWIŚCI (FOTO)
STUDNIÓWKA I LO 2019 (FOTO I FILM)
I LO W WAŁBRZYCHU: WIGILIJNE SPOTKANIE BEZ PLASTIKU (FOTO)
WAŁBRZYCH: BĘDZIEMY MIELI MIĘDZYNARODOWĄ SZKOŁĘ
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 - RATOWAĆ DWUJĘZYCZNOŚĆ
BĘDZIE NABÓR DO KLASY Z MATURĄ MIĘDZYNARODOWĄ
MŁODZIEŻ I LO PRZYGOTOWAŁA SPEKTAKL O WOLNOŚCI
OŻYWILI DAWNY LWÓW NA SCENIE
CICHY LWÓW - MŁODZIEŻ I LO ZAGARNĘŁA SCENĘ TEATRALNĄOpr. MS
Foto użyczone: I LO