10 czerwca 2019 roku w auli PWSZ Wałbrzych dzieci i młodzież z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Eureka - Szkoły z Klasą zaprosiły swoich rodziców, dziadków oraz rodzeństwo na prezentację własnych umiejętności wokalnych i tanecznych. W progach szkoły przywitano też przyszłych pierwszoklasistów. Zobaczcie zdjęcia z tej uroczystości.

Zaprezentowały się wszystkie klasy, a także ich reprezentanci w grupach tanecznych, młodzi wałbrzyszanie pokazali rodzicom swoje pasje, wyśpiewali i wytańczyli swoją miłość i oddanie do opiekunów. Młodzi artyści przebrali się za kowbojów, w profesjonalne stroje do tańca, a także żartobliwie zatańczyli z miotłą i w gumowych rękawicach.

Nastrój zmieniał się od wzruszenia podczas piosenki grupy Bajm - "Ta sama chwila" przez uśmiech podczas piosenek o tacie czarodzieju, czy pląsów klas 1-3, po dumę rodzicielską podczas udanej prezentacji dziecka - jego autorskiego tańca czy prezentacji gry na fortepianie. Były też polne kwiaty dla mamy i taty, akompaniament muzyczny dla tańczących kolegów, a klasa 4B zaprezentowała wiersz o sobie napisany przez jednego z uczniów tej klasy. - Na scenie mogliśmy zobaczyć wszystkich naszych uczniów od klasy pierwszej do piątej. Klasy przygotowują swoje programy od kilku miesięcy, a Święto Rodziny jest już naszą tradycją - w tym roku odbyło się trzeci raz - wyjaśnia Joanna Piskorska, zastępca dyrektora Eureki - Szkoły z Klasą. Wszyscy pilnie ćwiczyli pod okiem wychowawców, głównie podczas zajęć kół zainteresowań.

Zgromadzonym rodzinom podziękowała pani dyrektor. - Bądźcie dla swoich dzieci jak anioły, które w trudnych chwilach pomogą odnaleźć im drogę. To bardzo ważne, by mieć przy sobie takiego anioła. Każde wasze dziecko ma perełkę talentu, istotne jest by ją odnaleźć - motywowała Katarzyna Tomańska, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Eureka - Szkoła z Klasą w Wałbrzychu. Opowiedziała też anegdotę o zagubionych jeżach, które już miały zamieszkać w szkole, ale zrobiły sobie nocną wycieczkę i bawią się w chowanego w jej domu. Kolczaste maluchy dzieci poznają jeszcze przed wakacjami. 

A po wakacjach w klasie pierwszej przywitani będą dzisiejsi "zerówkowicze". Przyszli uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki na przywitanie. 


Elżbieta Węgrzyn