Laba specjalizuje się w edukacji online – szkoleniach korporacyjnych i biznesowych z obszarów HR, marketingu, zarządzania, finansów i oprogramowania. Założyciele stawiają sobie ambitny cel: w 5 lat stać się najlepszą platformą do edukacji online na świecie.

Szkoła powstała w 2016 roku i początkowo działała na czterech zagranicznych rynkach. Już w 2020 roku rozpoczęła dwa nowe projekty – internetową szkołę data science robot_dreams oraz szkołę biznesu w USA – ELVTR. Obecnie wchodzi na polski rynek, który jest ósmym krajem w jej portfolio.

Koncepcja tradycyjnej edukacji w ci
ągu ostatnich kilku lat uległa transformacji. Wraz z rozwojem Internetu i nowych technologii, fizyczna obecność w placówce nie jest już jedyną opcją zdobywania nowych umiejętności i podnoszenia kwalifikacji biznesowych. Wkraczamy teraz w nową erę — rewolucję edukacji online. Pozostaje tylko jedno pytanie – w jaki sposób edukatorzy online powinni odpowiadać na potrzeby dzisiejszych odbiorców?

 

Liczba spotkań i wydarzeń online wzrosła o 953%

 

Technologia zrewolucjonizowała sposób, w jaki zdobywamy nowe kwalifikacje. Spotkania online zastąpiły spotkania biurowe w firmach na całym świecie. Według najnowszego raportu ClickMeeting w 2020 roku na platformie tej zorganizowano 2 316 074 wydarzeń online, które zebrały publiczność liczącą 30 779 244 uczestników.

 

Przejście na pracę i naukę online podczas pandemii przyniosło pewne korzyści zarówno uczącym się, jak i organizatorom szkoleń, takie jak lepszy dostęp do wiedzy i materiałów dydaktycznych/dodatkowych oraz zwiększona elastyczność. Podczas gdy niektóre internetowe platformy nadal są starej generacji z zastałą technologią, Laba Group – międzynarodowa szkoła biznesu, pojawia się jako platforma edukacyjna nowej generacji. 

 

Kontrola nad własnym rozwojem osobistym i zawodowym

Laba Group została założona w 2016 roku przez dwóch przedsiębiorców – Eugene’a Feldmana i Andriya Gajduta. Początkowo funkcjonowała jako projekt o formule krótkich wykładów, które później zmieniły się w kursy online. W 2020, oprócz wejścia na rynek Polski, Węgier, Turcji i Rumunii (pod marką Skillab), Laba Group uruchomiła dwa nowe projekty: internetową szkołę data science robot_dreams oraz szkołę biznesu w USA – ELVTR.  

Dziś marka specjalizuje się w szkoleniach online korporacyjnych i biznesowych z zakresu HR, marketingu, zarządzania, finansów i oprogramowania (MS Excel, PowerPoint, Power BI). Kursy skierowane są do specjalistów i menedżerów, którzy czują potrzebę ciągłego podnoszenia kwalifikacji i chcą rozwijać się zawodowo. Ze szkoleń Laby korzystają pracownicy takich firm jak Google, Vodafone czy Pepsi. – Nasza edukacja bazuje na praktycznej wiedzy, użytecznych zadaniach, interaktywnych zajęciach i społeczności specjalistów, stanowiąc kompletną alternatywę dla tradycyjnej szkoły dla tych, którzy jej potrzebują. To nie tylko przyspiesza cyfrowy proces uczenia się, ale także otwiera nową ścieżkę edukacji online w świecie biznesu – mówi Anna Piskorz - Country Manager Laba Polska Sp. z o.o. 

Dzięki rozwojowi własnego systemu zarządzania nauczaniem (LMS), który już wkrótce zostanie wdrożony również w Polsce, studenci mogą oglądać zajęcia, odrabiać prace domowe, komunikować się z wykładowcą i śledzić postępy w nauce. Realizowane przez Labę kursy, podobnie do instytucji fizycznej, zapewniają interaktywne lekcje na żywo zgodnie z ustalonym programem nauczania. Prowadzone są przez praktyków, ekspertów w branży z długoletnim stażem.  

 

Wartość globalnego rynku e-learningu przekroczy 240 mld dolarów

 

Przyszłość technologii kształtuje się wraz z czwartą rewolucją przemysłową, która jest u naszych progów, i widzimy, jak wpływa to na całe społeczeństwo i sposób życia. Według portalu statista.com wartość rynku e-learningu wzrasta i w 2022 r. ma wynieść ponad 243 mld dol. Oznacza to wzrost o ponad 30% od roku 2014, kiedy to wartość rynku e-learningu wynosiła ok. 168 mld dol. Marki w tej branży będą miały największy wpływ i odniosą największe sukcesy. Firmy takie jak Laba będą kształtować nowe pokolenia.