Data wydarzenia: 27.04.2021 15:00 - 27.04.2021 16:00
Miejsce wydarzenia: Internet

Specjalista Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu o szczepieniach.

Wykład on-line szczepionkach

Profesor Leszek Szenborn kierownik katedry i kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych b
ędzie gościem specjalnym internetowego wykładu zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu. Szkoła na wykład zaprasza w szczególności ósmoklasistów. Wirtualne spotkanie zaplanowano 27 kwietnia o godzinie 15.00.

Odb
ędzie się ono na platformie Teams. Zainteresowanym liceum udostępni link.

Gość specjalny wałbrzyskiego liceum to jeden z najbardziej uznanych w regionie specjalistów w temacie chorób zakaźnych. Profesor Szenborn jest na co dzień związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

Wykład będzie dotyczył obecnej sytuacji związanej z pandemią, a przede wszystkim szansy, jaką są rozpoczęte szczepienia.

- Nasi uczniowie bardzo często uczestniczą w tego typu wykładach, które są uzupełnieniem procesu kształcenia, dlatego przy tej okazji chcemy pokazać być może przyszłym uczniom, jak to wygląda. Na wykład zapraszamy ósmoklasistów i ich rodziców. Tym razem, w związku z powagą sprawy i sytuacji wykład polecamy uwadze także pozostałych mieszkańców Wałbrzycha i Dolnego Śląska zachęca siostra Dorota, dyrektor Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu.

Prof. dr hab. n.med. Leszek Szenborn

Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, specjalista pediatria i chorób zakaźnych, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (2009-2011), członek zarządów Polskiego Towarzystwa Pediatrii i Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.
Profesor jest ekspertem w dziedzinie szczepie
ń dzieci i dorosłych. Jest członkiem Rady Sanitarno-Epidemiologicznej przy Głównym Inspektorze Sanitarnym oraz Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG). Był członkiem Pediatrycznego zespołu ekspertów ds. Programu Szczepień przy Ministrze Zdrowia (2005-17). Główne kierunki badawcze prof. Szenborna to diagnostyka, leczenie i profilaktyka chorób infekcyjnych u dzieci. Prof. prowadził badania kliniczne, które przyczyniły się do: zarejestrowania nowych szczepionek chroniącymi dzieci przed zakażeniami wywołanymi przez pneumokoki, meningokoki i rotawirusy.

Polecamy:
Wałbrzyskie szkoły średnie: Pomysłowe zaproszenia [FILMY]
Nasze teksty o Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu


oprac. ELW; fot. Elżbieta Węgrzyn
grafika Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wał
brzychu