120 gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum z Głuszycy razem z nauczycielami wyruszyło w sobotę 21 maja 2016 w cztery turystyczne trasy.

Gmina Głuszyca jest atrakcyjna turystycznie, a młodzież w czasie ostatniego weekendu odnalazła te atrakcje i miło spędziła czas z plecakiem i na rowerach. Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Głuszycy pani Ewa Dorosz już dziś deklaruje, iż to pierwsze ale nie ostatnie takie zajęcia w terenie. Młodzież, która aktywnie spędza czas cieszy każdego pedagoga.

Jedna z grup wyruszyła w kierunku Przełęczy Marcowej. Punktem docelowym był 5 staw - trasa przyjemna i łatwa. Oko nacieszyć można pięknie odnowionymi stawami. Dla wytrwałych punktem do zdobycia okazało się wiata na rozwidleniu Przełęczy Marcowej. To piękne miejsce położone jest na obszarze Parku Krajobrazowego Gór Sowich w Masywie Włodarza w zachodnio-środkowej części Gór Sowich.

Trzecia grupa młodzieży wyruszyła do Podziemnego Miasta Osówka, które jest jedną z najbardziej tajemniczych atrakcji Dolnego Śląska. Osówkę gimnazjaliści polecają dla bardziej wytrwałych spacerowiczów.

Ostatnia z grup wytyczyła miejską ścieżkę rowerową. Przejazd na rowerach przez Głuszycę w kierunku Olszyńca, potem objazd Grzmiącą, Łomnicą aby w końcu dotrzeć na "Kamyki" w Głuszycy Górnej. To niesamowite miejsce porównywalne do górskich jezior zachwyci każdego rowerzystę. 20km z pięknymi widokami z metą nad głuszycką perełką- Kamykami zapewne przypadnie do gustu każdemu kolarzowi. Część pięknej Głuszycy i okolic została zwiedzona, sfotografowana i przejechana na rowerach. Teraz czas na następne turystyczne atrakcje, które nadal czekają na gimnazjalistów z Głuszycy.

fot. użyczone.