Kurs tworzenia gier to doskonały sposób na to, by nasze dziecko zapałało pasją do programowania, a przy tym świetnie się bawiło. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować dzieci programowaniem i czego pociecha nauczy się podczas zajęć.

Dlaczego warto zainteresować dzieci programowaniem gier? 

Zacznijmy od wyjaśnienia, dlaczego programowanie dla najmłodszych to strzał w dziesiątkę rozwoju naszego dziecka. Tworzenie gier przy pomocy nowoczesnych technologii i rozwijanie logicznego konceptu języka programowania rozwija nasze pociechy w tak dużym stopniu, jak na przykład szachy. 

Warto jednak nadmienić, że szachy i nauka gry w nie jest tak ciekawa i pasjonująca, jak właśnie programowanie gier. Programowane to idealny wstęp do rozwinięcia umiejętności nie tyle logicznego, ale również kreatywnego myślenia oraz pracy w grupie. Dzieci poprzez tworzenie gier będą ciekawe rozwiązania i będą starały się jak najbardziej dociekliwie szukać rozwiązań stawianych przed nimi problemów. Pamiętajmy, że w programowaniu dużą rolę odgrywa język angielski. Nasze dziecko przy okazji technicznych umiejętności będzie stale osłuchiwało się z językiem angielskim. 


Jakie technologie programowania gier pozna dziecko podczas kursu Robocode? 

Podczas kursu programowania gier dla dzieci w Robocode nasi kursanci będą zgłębiali tajemnice najnowocześniejszych i najprzydatniejszych technologii, które powszechnie wykorzystuje się produkcji komercyjnych gier i aplikacji. Oczywiście nie wszystko na raz. Na samym początku dziecko zapozna się z podstawowymi zasadami tworzenia gier, a także zrozumie, jak one w ogóle działają. 

Kolejnym krokiem jest poznanie Godot - klasycznej technologii, w której tworzono gry 2D. Równolegle przed dziećmi stawiane będą pierwsze wyzwania związane z językiem programowania C#. Ze względu na fakt, że w produkcji gier ten język jest fundamentalny, jego szlifowanie będzie obecne przez cały czas. 

W kolejnych bardziej zaawansowanych kursach zostaje przedstawiony silnik Unity 2D, a w dalszej kolejności 3D, który stanowi podstawę każdej komercyjnej gry takich firm jak EA Sport czy Ubisoft. Dla chętnych przygotowano również kurs tworzenie aplikacji mobilnych na Androida, który zawiera również blok o tym, w jaki sposób publikować gotowy produkt na Play Market. 


Czy warto wybrać Robocode dla swojego dziecka? 

Dlaczego Robocode to idealne miejsce na to, by rozpocząć przygodę dziecka z programowaniem? To, co wyróżnia nas spośród konkurencji to wieloletnie doświadczenie i doskonałe opinie rodziców. 

Zajęcia programowania są realizowane w odpowiednio zaprojektowanych grupach, dzięki czemu nasze dziecko z jednej strony może spotkać nowych przyjaciół, z drugiej jednak strony całość przebiega bardzo efektywnie. Dwóch prowadzących kursy przez cały czas poświęcają uwagę naszym dzieciom, dostosowując szybkość i poziom zaawansowania do naszych dzieci. 

Nie oznacza jednak, że nie będzie żadnych postępów. Kursy zaprojektowane są w taki sposób, by miarodajnie przedstawiać dzieciom coraz trudniejsze zagadnienia, z którymi jednak bez najmniejszych problemów poradzą sobie. Dlaczego jeszcze Robocode to doskonały wybór? Kursy są realizowane w kilku miastach w Polsce, jednak bez względu na lokalizację, gwarantujemy świetną zabawę  i wartościowe zajęcia, które będą stanowiły dla dzieci ogromną wartość dodaną.