Każdego roku liczba obcokrajowców wybierających studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu rośnie. Przyjeżdżają z coraz dalszych zakątków świata.

Pierwszy raz zobaczył śnieg
Nie od dziś na wałbrzyskiej uczelni studiują młodzi ludzie zza wschodniej granicy. W bieżącym roku akademickim do studiujących już wcześniej kilkunastu osób z Ukrainy, doszedł student z drugiego końca świata. Pierwszy raz w historii wałbrzyskiej uczelni studia rozpoczęła osoba spoza Europy, Hendrik Saputra bo o nim mowa to student filologii angielskiej obywatel dalekiej Indonezji. Hend pochodzi z wyspy Batam położonej niedaleko Singapuru, a do Wałbrzycha trafił przez fantastycznych ludzi z Fundacji Merkury, której jest wolontariuszem. Hendrik myśląc o rozwoju wybrał studia filologiczne w PWSZ Wałbrzych i świetnie sobie na nich radzi. Nasz Indonezyjczyk w Polsce zobaczył pierwszy śnieg, a rzeczą za którą mocno tęskni jest ostre, wschodnie jedzenie.

ERASMUS
Poza Ukraina i Indonezją, tradycyjnie już ERASMUS+ sprawia, że w murach wałbrzyskiej PWSZ zrobiło się naprawdę światowo. W semestrze zimowym w ramach tego unijnego programu gościmy studentów z Turcji (Kirklareli University, Ondokuz Mayis University oraz Ibrahim Cecen University of Agri), a w semestrze letnim dojadą do nas Litwini i Grecy. Niezmiernie cieszy to władze uczelni, gdyż dzięki temu wałbrzyscy studenci mają możliwość poznania ciekawych ludzi. Dla wielu będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz nabrania ochoty na studiowanie za granicą. Już w październiku ogłoszono uzupełniający nabór studentów PWSZ na wyjazdy semestralne na studia zagraniczne oraz na wakacyjne praktyki np. w Grecji.

Przeczytaj też: DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI NA PWSZ
Z PWSZ NA OKSFORD

PWSZ AS ŚWIĘTOWAŁA 17-LECIE POWSTANIA
NOWI MAGISTROWIE I LICENCJUSZE ODEBRALI DYPLOMY
NOWE KIERUNKI STUDIÓW W WAŁBRZYCHU
ROZPOCZĘCIE ROKU AKADEMICKIEGO Z NOWYM REKTOREM

JAK WYPADŁY LOKALNE UCZELNIE W RANKINGU "PERSPEKTYW"?
WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ROZPOCZĘŁA ROK AKADEMICKI
POLITECHNIKA W WAŁBRZYCHU - NOWY STATUS, ODNOWIONY BUDYNEK

oprac. ELW