Metalowy pojemnik w kształcie serca stanął na parterze PSP nr 6 na Białym Kamieniu w Wałbrzychu. Szkoła i lokalni społecznicy zachęcają mieszkańców do zbierania plastikowych zakrętek na szczytny cel. Jak pojemnik tam trafił?

Jest serce, można pomóc

Od poniedziałku, 22 listopada 2021, w PSP nr 6 na Białym Kamieniu młodzież i mieszkańcy mogą wrzucać do pięknego, nowego pojemnika w kształcie serca plastikowe nakrętki z napojów, kosmetyków i żywności. W trzy dni społeczności dzielnicy udało się wypełnić pojemnik niemal po brzegi.
- Pomysł z pojemnikiem na plastikowe nakrętki powstał z uwagi na częste zapytania: "co zrobić z zebranymi plastikowymi nakrętkami?", które uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami i nauczycielami zbierają na wybrany, szczytny cel. Idąc w ślady polskich miast i miejsc - i mając na uwadze bardzo dobrą współpracę z RWS Biały Kamień - zwróciliśmy się do Pana Ryszarda Nowaka, Radnego Miasta Wałbrzych z prośbą o pomoc w zorganizowaniu takiego pojemnika. ....i tak poznaliśmy Pana Daniela Sip, Prezesa Zarządu "Sirbud - Minari" S.A. w Wałbrzychu, który bezpłatnie wykonał dla nas taki pojemnik. Z racji tego, że każdy kto zbiera nakrętki robi to w imię wyższego dobra, zarządzanie i opiekę nad "naszym serduszkiem" powierzyliśmy Szkolnemu Klubowi Wolontariatu. Wolontariat w swoich zadaniach ma wszelkiego rodzaju działania charytatywne i idealnie się to wpisuje w zakres jego obowiązków. 
Serdecznie dziękujemy Panu Danielowi Sip, Panu Ryszardowi Nowakowi oraz RWS Biały Kamień za wsparcie działań Szkolnego Klubu Wolontariatu i podejmowanie aktywności na rzecz mieszkańców Miasta Wałbrzych - wyjaśnia w materiale prasowym Borecka Monika z PSP nr 6.

Pan Daniel Sip wcześniej zaopatrzył w piękny metalowy pojemnik w kształcie serca społeczników ze Śródmieścia w serce na Placu Grunwaldzkim, do którego wrzucają swoje nakrętki mieszkańcy naszego miasta nie tylko ze Śródmieścia, ale też przesiadający się tu z innych zakątków miasta. Serce z Białego Kamieni jest młodszym i mniejszym bratem serca ze Śródmieścia z racji momentu powstania i gabarytów. - Serce ustaliliśmy w holu na parterze tuż przy wejściu do szkoły i mieszkańcy chcący wsypać swój wkład w zbiórkę mogą zadzwonić do nas domofonem i dorzucić nakrętek to zapraszamy. W sezonie wiosenno-letnim planujemy wystawienie serca na zewnątrz, by mieszkańcy mogli z niego korzystać i wrzucać do niego korki - dodaje szefowa białokamieńskiej placówki szkolnej.
Uczniowie z Białego Kamieni zbierają nakrętki na własny cel dla osoby dorosłej 25-letniej Natalii, poszkodowanej w wypadku samochodowym i dochodzącej do sprawności dzięki kosztownej rehabilitacji.Współpracują od lat
 
- Serce jest już ustawione, dzieci wrzucają nakrętki i w ciągu pierwszych dni udało się uzbierać niemal całe serce - mówi Ryszard Nowak, radny Rady Miejskiej w Wałbrzychu i przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów. Radny podkreśla, że wieloletnia współpraca z lokalnym przedsiębiorstwami z okolicy owocuje wsparciem lokalnych inicjatyw.
Tak było w tym przypadku wsparcia lokalnych inicjatyw na rzecz seniorów, paczek mikołajkowych, wyprawek szkolnych, czy też możliwości regularnego zbieranie nakrętek z Białego Kamieni. - Zarówno RWS, jak i społeczność szkoły dziękujemy panu Danielowi Sipowi za wsparcie działań Szkolnego Klubu Wolontariatu i podejmowanie aktywności na rzecz mieszkańców Białego Kamienia i Miasta Wałbrzych - mówi Ryszard Nowak z RWS Biały Kamień-Konradów. Dzięki takim osobom i społecznikom zaangażowanym udaje się corocznie zorganizować kilkanaście imprez dla mieszkańców dzielnicy.

Jednocześnie zachęcamy mieszkańców Białego Kamienia do gromadzenia plastikowych nakrętek na szczytny cel i przekazywaniu ich do serc:
- w PSP nr 6
- na Plac Grunwaldzki,
- do serca na Podgórzu przy Biedronce.


Polecamy:
zbiórka na serce dla Podzamcza - Podzamcze: Chcą pomagać, mieć pojemnik 'serce' na nakrętki
31 sierpnia 2020 serce stanęło na Placu Grunwaldzkim - Wałbrzych: Okaż serce w sercu Śródmieścia [FOTO]
12 marca 2021 serce zyskało Podgórze -
Podgórze ma kosz na nakrętki. Gdzie stanie kolejny? [FOTO]


oprac. ELW
fot. użyczone RWS Biały Kamień-Konradów, PSP nr 6