Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z Wałbrzyskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji uzbroi teren inwestycyjny pod budowę nowej hali. Skorzystają na tym także mieszkańcy.


Chodzi o teren przy ul. Villardczyków w dzielnicy Poniatów. Wartość projektu sięga blisko 6 mln złotych. Sieć wodociągowa będzie przebiegała przez teren inwestycyjny strefy oraz działki należące do gminy Wałbrzych.

- 19 maja w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" spotkaliśmy się z Zarządem Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, z którym podpisaliśmy porozumienie dotyczące inwestycji polegającej na uzbrojeniu w sieć wodociągową i kanalizacyjną należącego do wałbrzyskiej strefy terenu przy ul. Villardczyków wyjaśnia Piotr Sosiński, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zadanie zakłada budowę sieci wodociągowej o łącznej długości ponad 2 kilometrów oraz 1,5 kilometra sieci kanalizacyjnej. Uzbrojone zostanie ponad 28 ha terenu, co wpłynie na ich atrakcyjność inwestycyjną.
- Inwestycja w dużej mierze finansowana jest ze środków WSSE i ma zostać przeprowadzona szybko, w ciągu najbliższych kilku miesięcy. To przedsięwzięcie wodno-kanalizacyjne będzie korzystne dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych, którzy właśnie przy ulicy Villardczyków będą mogli prowadzić swoją działalność gospodarczą i realizować swoje projekty. Mamy nadzieję, że inwestycja zakończy się w pierwszym kwartale przyszłego roku – podsumowuje prezes.

Ze strony Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” porozumienie podpisali - Piotr Sosiński, prezes WSSE oraz Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE, a ze strony Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - Marek Mielniczuk, prezes WPWiK i jego zastępca Tomasz Senyk.

Na części terenu przy ul. Villardczyków wałbrzyska strefa realizuje projekt budowy hali przemysłowej o powierzchni 5000 m kw., która oferowana będzie przedsiębiorcom pod wynajem. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w drugiej połowie 2020 roku. O tej inwestycji pisaliśmy: WAŁBRZYCH: POWSTANIE 6 HAL PRZEMYSŁOWYCH, JEDNA U NAS (WIZUALIZACJE).


Czytaj też:
WAŁBRZYCH: JAKA FIRMA ZBUDUJE NOWĄ HALĘ PRZY UL. UCZNIOWSKIEJ? (FOTO)
Wałbrzych Toyota: rozbudowa fabryki, zatrudni 500 pracowników (FOTO)
FABRYKA TOYOTY Z PIERWSZYM POLSKIM PREZESEM (FOTO)
Toyota Wałbrzych: rusza produkcja przekładni hybrydowych (FOTO)
TOYOTA: NOWA LINIA PRODUKCYJNA JUŻ ZA KILKA TYGODNI (FOTO)

WAŁBRZYSKA TOYOTA W POSZUKIWANIU PRACOWNIKÓW
WAŁBRZYCH: TOYOTA - BĘDZIE DUŻA ZMIANA W PŁACACH?

WSSE INVEST-PARK: MILIONY NA INWESTYCJE, POŻYCZKI I NOWA HALA (FOTO)
WAŁBRZYCH: POWSTANIE 6 HAL PRZEMYSŁOWYCH, JEDNA U NAS (WIZUALIZACJE)
WAŁBRZYCH: MINISTER JADWIGA EMILEWICZ Z MILIONAMI POŻYCZKI (FOTO)
WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA - JAKIE MAJĄ BYĆ ZMIANY?
WAŁBRZYCH: FABRYKA NSK Z CERTYFIKATEM STOP PLASTIK (FOTO)
WAŁBRZYCH TRISTONE: JEDNA HALA OTWARTA, DRUGA W BUDOWIE (FOTO)

WSSE INVEST-PARK: RUSZYLI Z PRODUKCJĄ PŁYNU DO DEZYNFEKCJI
Koronawirus: WSSE Invest Park - dla kogo wsparcie?
WSSE Invest Park: Koronawirus - produkcja trwa, jest wsparcie
WSSE Invest Park: Koronawirus - wydano zalecenia dla firmOpr. MS
Foto użyczone: WSSE "Invest-Park"