Nastąpiła kolejna zmiana na stanowisku prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Co wiemy o nowym?


W czerwcu ogłoszono nabór na stanowisko prezesa oraz na dwa stanowiska wiceprezesa zarządu IX Kadencji Spółki Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu. Wiceprezesi się nie zmienili: pozostaną nimi Kamil Zieliński i Krzysztof Drynda. Zmiana zaszła natomiast na fotelu prezesa - Piotra Sosińskiego zastąpił Artur Siennicki.

Życiorys zaprezentowany przez WSSE "Invest Park":

Artur Siennicki ukończył Akademię Controllingu w Poznaniu na kierunku Nowoczesny Controlling i Controlling Inwestycji, a także studia Executive Master of Business Administration w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie i studia menedżerskie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Posiada certyfikat z Kaizen Basics. Odbył szkolenie z zakresu filozofii Lean Managment zgodnie z programem studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Odbył szereg kursów specjalistycznych z negocjacji, zarządzania i finansów m.in. w zakresie obsługi inwestora, finansów w projekcie, kierowania i budowania efektywnego zespołu z elementami coachingu oraz rozwiązywania konfliktów. Posiada certyfikat z Zarządzania Projektami w oparciu o Project Management Institute, Utrzymania relacji z inwestorami w różnych warunkach rynkowych oraz Zarządzania zmianą w kontekście inteligencji emocjonalnej EQ. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach firmowych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Posiada bogate, ponad 15-letnie doświadczenie menedżerskie w branży Fast Moving Consumer Goods, motoryzacyjnej i zbrojeniowej, w tym przez ostatnie 5 lat pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa zarządu.

Pasjonat tenisa ziemnego, podróży i Wing Tsun Kuen Kung Fu. Mieszkaniec perły uzdrowiskowej Dolnego Śląska – Szczawna-Zdroju. Żonaty, dwoje dzieci: córka i syn.



Rok temu po ogłoszeniu konkursu też zmieniły się władze spółki. Rada nadzorcza powołała 18 lipca 2019 Piotra Sosińskiego na prezesa zarządu VIII kadencji oraz Kamila Zielińskiego na wiceprezesa zarządu VIII kadencji. Łącznie w dwóch postępowaniach wzięło udział pięciu kandydatów, a ze stanowiska musiał odejść dotychczasowy prezes Maciej Badora.

Poprzedni prezesi WSSE "Invest-Park" to: Maciej Badora (2016-2019), Barbara Kaśnikowska (2013-2016), Urszula Solińska-Marek (2011-2013) i Mirosław Greber (1997-2011).


Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” ustanowiona została rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 kwietnia 1997 r., które weszło w życie 29 maja 1997 roku. Obecnie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” to 51 podstref, z których dwadzieścia osiem położonych jest na terenie województwa dolnośląskiego.


Czytaj też:
WAŁBRZYCH: NOWY PREZES I WICEPREZES INVEST-PARK
WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA: JAKIE MAJĄ BYĆ ZMIANY?




Opr. MS
Foto użyczone: WSSE "Invest-Park"