Pasażerowie od 30 listopada do 6 stycznia 2019 mogą kupić bilety na przejazd FlixBusem na trasie Wrocław-Wałbrzych za kwotę od 5 zł. Za nami inauguracyjny kurs autobusu na trasie z Wrocławia do Drezna, gdzie trwa wyjątkowy jarmark świąteczny.

FlixBus zdecydował się włączyć Wałbrzych i Świdnicę do swojej siatki połączeń w połowie roku. Operator długodystansowych połączeń autobusowych zgodnie z zapowiedzią uruchomił 9 sierpnia nową linię autobusową z Wrocławia do Warszawy Zachodniej nr 1302, a od 8 września linia ta kursuje z Wałbrzycha. Teraz z naszego miasta można się dostać do Wrocławia w promocyjnej cenie nie tylko po to by załatwić tam swoje sprawy, ale też może po to by zaplanować dalszą podróż.

Miasto to jest jednym z trzech centr przesiadkowych FlixBusa w Polsce. Dziennie odjeżdża z niego ponad 80 autobusów. Ze stolicy Dolnego Śląska można udać się w dalszą podróż w ramach jednego biletu do kilkuset miast, również europejskich. Wśród nich są m.in. Praga, Brno, Berlin oraz Drezno. FlixBus w partnerstwie z firmą POLBUS-PKS umożliwia także dojazd do Portu Lotniczego Wrocław.

Godziny odjazdu

Wałbrzych-Wrocław: 5:55 (ul. Sikorskiego), 6:15 (ul. Wieniawskiego)

Wrocław-Wałbrzych: 19:40 (Plac Grunwaldzki), 20:05 (Wrocław DA)

Czas przejazdu na trasie Wrocław-Wałbrzych wynosi 1h 35min.

Przystanki

Przystanki FlixBusa w Wałbrzychu znajdują się przy ul. Sikorskiego oraz ul. Wieniawskiego. Z Wrocławia natomiast można podróżować z Placu Grunwaldzkiego oraz z dworca autobusowego przy ul. Suchej 1.

Wybrane punkty sprzedaży stacjonarnej

Bilety na przejazdy FlixBusem można kupić na stronie internetowej www.flixbus.pl, w aplikacji mobilnej lub w ponad 320 aktywnych punktach sprzedaży stacjonarnej w całej Polsce. We Wrocławiu i w Wałbrzychu bilety zakupić można m.in. w punktach:

Wrocław:
Polbus-PKS, ul. Sucha 1;
Biuro Turystyki „Joanna”, ul. Piłsudskiego 74/30a;
Pagart Tour Sp. z o.o., ul. Piłsudskiego 46.

Wałbrzych:
My Travel Sp. z o.o., ul. Henryka Wieniawskiego 19;
Agencja Turystyczna Altur, al. Wyzwolenia 3/2;
ZBUTA Sp. z o. o., al. Wyzwolenia 9/2a.


Nowości FlixBusa... Na jarmark do Drezna

Wczoraj wystartowała nowa linia, dzięki której podróżujący z Wrocławia mogą udać się do Drezna. Autobusy z Wrocławia ruszają o godz. 6:25 (5 dni w tygodniu), 7:25 (w niedzielę) i 11:45 (6 dni w tygodniu). Z Drezna do Wrocławia można natomiast wyruszyć o 13:45 (6 dni w tygodniu), 17:35 (w niedzielę), 18:40 (5 dni w tygodniu) i 18:45 (w piątek). Czas przejazdu wynosi 4h 15min. Bilety na tej trasie rezerwować można do 25 kwietnia.

Przeczytaj:
AUTOBUS FLIXBUSA WAŁBRZYCH-WARSZAWA ZA GROSZE

NOWA LINIA FLIXBUSA. CO Z PRZYSTANKAMI W WAŁBRZYCHU I SZCZAWNIE?
WAŁBRZYCH W SIATCE DALEKOBIEŻNYCH POŁĄCZEŃ AUTOBUSOWYCH

Zobacz też:
ZAGRANICZNE MARKI SZYKUJĄ SIĘ NA PODBÓJ POLSKIEGO RYNKU
POLSKI BUS NIE W WAŁBRZYCHU. MARKA ZNIKA Z NASZYCH DRÓG?

FlixBus
oprac. ELW