Jedna z firm Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o, uroczyście otwarła nową halę i zaczyna budować kolejną. Docelowo ma zatrudniać 200 pracowników.


Firma Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w wałbrzyskiej strefie w 1998 roku. - Od samego początku produkujemy przewody służące do chłodzenia silników spalinowych. Na początku zatrudnialiśmy 50 osób. W 2007 rozpoczęła się rozbudowa zakładu, w 2010 roku rozpoczęło działalność Centralne Laboratorium Badawcze i miało miejsce uruchomienie nowatorskiej linii chłodzenia silników, którą dysponuje tylko firma w Wałbrzychu. Od 2012 roku produkujemy przewody do chłodzenia silników hybrydowych, od 2015 aplikacje do chłodzenia silników elektrycznych. Mamy kilkunastu klientów, wiodących producentów na rynku motoryzacyjnym - mówił prezes firmy Robert Proce.


W tym roku zakład otworzył nową halę B. Rozbudowana o kolejne 3066 m² część hali została oddana do użytku w lutym 2019 r., a łączny koszt inwestycji wyniósł 2,1 mln euro. Kamień węgielny został wmurowany pod budowę kolejnej, czwartej już, hali produkcyjnej. Docelowa powierzchnia użytkowa wraz z biurami i łącznikiem wynosić będzie 6200 m², a łączny koszt budowy przekroczy 5 mln euro. Ma ona być gotowa w marcu 2020, w związku z nią jest planowane 72 mln euro obrotu. Prezydent firmy Tristone Günter Frölich mówił o zwiększeniu zatrudnienia do 200 osób do końca 2021 roku.


Tekst i foto: Magdalena Sakowska