Od sierpnia do października wałbrzyska porcelana wyprodukowana przez fabrykę Porcelany Krzysztof uczestniczy w projekcie Polish Design Island 2017. Obecnie, od 9 do 20 października prezentowana jest w Ambasadzie RP w Kopenhadze.

Polish Design Island to prezentacje wybranych 30 najciekawszych projektów dizajnerskich z Polski. Cykl wystaw odbywa się we współpracy 10 polskich regionów, 5 miast europejskich, w ramach 8 tygodni ekspozycji. Po prezentacji w Gdańsku, Brukseli i Łodzi przyszedł czas na Kopenhagę, a po niej w dniach 20-29 października na Szczecin.

Prezentacje na Polish Design Island charakteryzuje ciekawa forma wystawiennicza - eksponaty umieszczone są w kontenerze morskim tzw. Mobilnym Instytucie Kultury zaaranżowanym na przestrzeń mieszkalną. Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest ekologia. W wystawie bierze udział designerka Alicja Patanowska, prezentująca swoją kolekcję PLANTACJA. Zaprojektowane przez nią porcelanowe naczynia dla roślin są właśnie produkowana przez wałbrzyski zakład.

fot. Alaska

Nasza fabryka została zaproszona przez Ambasadę RP w Kopenhadze do pokazania swoich wyrobów w czasie tygodnia z polskim designem, który odbywa się w dniach 9-19.10.2017 w budynku ambasady. Można tam zobaczyć białą porcelanę w klasycznym fasonie Fryderyka, którego produkcja rozpoczęła się jeszcze przed wojną, a także tradycyjną dekorację kobaltową na fasonie Alaska, czyli nieco uwspółcześnioną wersję Fryderyki - bez reliefu, a także dekorację Rita (zdjęcie główne).

Zobacz też: Stworzone w Wałbrzychu, prezentowane na London Design Festival 2017

oprac. ELW
Porcelana Krzysztof