Nowa zagraniczna sieć dyskontów z produktami niespożywczymi wchodzi na polski rynek i prowadzi rekrutację pracowników m.in. w Wałbrzychu i Świdnicy.

Mowa o holenderskiej sieci Action, która szuka miejsca na polskim rynku szczególnie w miastach, gdzie nasycenie sklepami Lidl i Biedronka jest stosunkowo niskie.
Jak piszą o sobie, Action to szybko rozwijający się międzynarodowy dyskont z produktami niespożywczymi, w którym zatrudnionych jest już 35 000 pracowników w ponad 900 sklepach w Holandii, Belgii, Niemczech, Francji, Luksemburgu, Austrii, a teraz również w Polsce. Jego początki sięgają 1993 roku, a obecnie w jego ofercie jest ok. 6 tys. produktów, głównie niespożywczych, z czego większość stale się zmienia. W każdym tygodniu w sieci pojawiają się też dziesiątki nowych produktów. Asortyment podzielono na trzynaście działów obejmujących m.in. artykuły gospodarstwa domowego, artykuły biurowe, artykuły dekoracyjne, kosmetyki, napoje i przekąski, zabawki, tekstylia, wyroby szklane i porcelanę oraz przedmioty z kategorii "zrób o sam".

Pierwszy sklep sieci otwarto w ostatnich dniach w Lesznie, pięć kolejnych jest już w przygotowaniu. Przedstawiciele firmy wskazują ich lokalizację w miastach południowo-zachodniej Polski, chodzi o: Głogów, Legnicę, Wałbrzych, Świdnicę i Lubań. Na stronie firmy można znaleźć informacje o prowadzonym naborze sprzedawców oraz na stanowiska kierownicze w Wałbrzychu, Świdnicy i Legnicy.


Elżbieta Węgrzyn