Była już policyjna choroba, były manifestacje przed sądami, wkrótce mają strajkować nauczyciele, ale wygląda na to, że jeszcze jeden sektor myśli o strajku i żąda podwyżek.


W najbliższy czwartek 4 kwietnia o godz. 15.00 planowana jest manifestacja przedstawicieli pracowników budżetowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Podobne manifestacje odbędą się przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi w kraju.NSZZ “Solidarność” domaga się m.in. podwyżek w sferze finansów publicznych, wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek, odmrożenia wskaźnika naliczania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, rozwiązań zabezpieczających przed wzrostem cen energii oraz funkcjonowania przedsiębiorstw energochłonnych, a także niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatków za wysługę lat.

Pracownicy budżetowi chcieliby uczestniczyć w podwyżkach zapowiedzianych na 2019 rok dla policjantów, strażaków, pracowników więziennictwa i krajowej administracji sądowej, a także służb medycznych.


Czytaj też:
WAŁBRZYCH: ILE SZKÓŁ BĘDZIE STRAJKOWAĆ? CO WÓWCZAS Z UCZNIAMI?
NAUCZYCIELE ZAOSTRZAJĄ AKCJĘ PROTESTACYJNĄ
NAUCZYCIELE ZAPOWIADAJĄ STRAJK. CHCĄ PODWYŻKI JAK MUNDUROWI
ZWIĄZKI ZANIEPOKOJONE LIKWIDACJĄ WAŁBRZYSKICH GIMNAZJÓW

WAŁBRZYCH: PROTEST PRACOWNIKÓW SĄDU REJONOWEGO
POLICJA: ZAMIAST MANDATÓW BĘDĄ POUCZENIA

Opr. MS
Foto: ilustracyjne