W tym rejonie dzielnicy Szczawienko pojawia się sporo nowych inwestycji. Ci, co czekali na dyskont, będą zadowoleni. Gdzie jeszcze buduje się sklep tej sieci?


Budowa dyskontu na niewielkiej działce pomiędzy przedszkolem Bajkolandia a sklepem spożywczym przy ul. Wrocławskiej ruszyła kilka tygodni temu, w tej chwili teren jest już ogrodzony, a sieć rozpoczęła nabór pracowników. Ponieważ wjazd od ul. Wrocławskiej na teren tej działki byłby bardzo trudny ze względu na przystanek autobusowy i przejście dla pieszych, przewidziano go od ul. Witosa i taki będzie adres nowego sklepu. O planach tej budowy pisaliśmy:WAŁBRZYCH: PO WYBURZONEJ KAMIENICY MARKET DINO?, Szczawienko: Barbórka, dyskont, lodowisko, Ogrodowa, drzewa (FOTO), ale wtedy miał on być ulokowany w innym miejscu.Jak podaje portal www.infoinwest.pl, przedmiotem inwestycji jest budowa dla sieci Dino budynku usługowego wraz z infrastrukturą techniczną w m. Wałbrzych. Obręb 026501_1.0002: działka nr 68/2 i 68/1 oraz 65/4. Wartość nowego obiektu zamknie się w przedziale od 1,5 do 8 mln zł.

Drugi sklep sieci Dino jest obecnie budowany przy ul. Orkana po wyburzeniu pawilonu handlowego.Sieć Dino rozwija się w Polsce bardzo szybko, obecnie liczy 1371 sklepów, z czego 153 nowe sklepy zostały otwarte od początku 2020 r.