Trwa budowa kolejnego zakładu w podstrefie Świebodzice WSSE Invest-Park. Firma Defalin buduje tu swoją nową siedzibę. Świebodzicki producent sznurków rozpoczął już prace ziemne. Z kolei włoski ISOPAK niemal finiszuje ze swoją inwestycją.


Produkcja w nowym zakładzie Defalinu ma ruszyć w przyszłym roku. Docelowo zakład przeniesie się całkowicie z produkcją z ul. Towarowej do 2021 roku – a na to z pewnością czekają niecierpliwie mieszkańcy tej ulicy, bo produkcja jest uciążliwa z powodu hałasu.Defalin jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku od ponad 100 lat - w roku 1911 powstała Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś firma Defalin Group kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych. Obecnie jest firmą o silnej i wiodącej pozycji na krajowym i zagranicznym rynku produktów opakowaniowych dla rolnictwa oraz przemysłu.


Z kolei włoski ISOPAK niemal finiszuje ze swoją inwestycją. Zakład także powstaje w podstrefie Świebodzice. Przedsiębiorstwo zakupiło 2,75 ha terenu w świebodzickiej podstrefie, działka zlokalizowana jest w obrębie ulic Strefowej i Lotniczej. Powstanie tu hala produkcyjna o powierzchni 5 tys. m2. Zakład będzie produkował opakowania - duże osłony ze styropianu - dla przemysłu AGD. Zatrudni docelowo kilkanaście osób.


Hala ma być gotowa do końca 2018 roku. Wartość inwestycji to ponad 18 mln zł.Czytaj też:
KOLEJNA FIRMA W PODSTREFIE ŚWIEBODZICE
TU TEŻ BĘDZIE CENTRUM PRZESIADKOWE
ŚWIEBODZICE: POWSTANIE NOWY PARK HANDLOWY


Opr. Magdalena Sakowska
Foto użyczone: UM Świebodzice