Docelowo budowany właśnie zakład ma zatrudnić 650 osób.


W ramach wizytacji w europejskich fabrykach, Francis De Clerck, właściciel grupy IDEAL, odwiedził Świdnicę. Wizytował teren budowy przy ul. Pogodnej, a potem spotkał się z prezydent miasta Beatą Moskal-Słaniewską i jej zastępcą Szymonem Chojnowskim. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie zarządu: Stefan Frey i Thomas Mai – pilotujący od początku inwestycję w Świdnicy oraz nowy dyrektor świdnickiego zakładu – Witold Sałandyk.

Przedstawiciele zarządu wyrazili zadowolenie z dotychczasowej współpracy ze Świdnicą. Poinformowali także, że budowa fabryki realizowana jest zgodnie z harmonogramem – jej zakończenie planowane jest na koniec października tego roku. Potem nastąpi montaż maszyn, a w listopadzie początek produkcji. Do września 2020 roku będzie trwała tzw. faza rozruchowa, czyli montaż kolejnych maszyn i uruchamianie następnych linii technologicznych. Firma zapowiada, że docelowo w 2020 roku stan zatrudnienia będzie wynosił około 650 osób.

Uruchomione jest już biuro zakładu, gdzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące rekrutacji. Mieści się ono w Rynku 42/7 (Świdnica). W tej chwili jest prowadzony nabór pracowników zarówno na stanowiska produkcyjne, jak i w obsłudze administracyjnej.

Opr. MS
Foto użyczone: UM Świdnica