Porcelana Krzysztof sp. z o.o., prezentowała w Londynie swoje wyroby w specjalnym wykonaniu designerskim wg projektu X KRISTOFF, autorstwa Ani Kuczyńskiej. Wałbrzyskie wyroby można było oglądać na londyńskim festiwalu i wydarzeniach towarzyszących w dniach 16 - 24 września.

Polski design w wałbrzyskim wykonaniu obecny jest na międzynarodowych wystawach i prezentacjach. Jednym z takich wydarzeń była wystawa polskiego designu w czasie festiwalu London Design Festival 2017 w Londynie.

W czasie tegorocznej edycji festiwalu można było zobaczyć m.in. patery naszej marki Porcelana Kristoff, w wykonaniu designerskim wg projektu X KRISTOFF, autorstwa Ani Kuczyńskiej. Limitowana kolekcja tych talerzy naściennych była malowana ręcznie i posiada unikalny, futurystyczny połysk platynowego lustra. Symbole użyte do dekoracji zostały zaprojektowane przez Karola Śliwkę – legendę powojennej sztuki użytkowej w Polsce.

Wałbrzyska porcelana wg projektu Ani Kuczyńskiej będzie pokazana również w ramach wystawy „TEXTURA. A Polish touch”, której kuratorką jest Paulina Matusiak. Wystawa jest przygotowywana we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza z Warszawy. Tematem wiodącym będzie relacja między deseniem i obiektem.